Dyplom z internetu Jak korzystać z Internetu pisząc prace dyplomowe?
Warszawa 2013, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 186 str., oprawa miękka
Niniejsza książka została napisana z myślą o tych wszystkich, którzy chcieliby napisać swoje prace zaliczeniowe bazując w przeważającej mierze na zasobach internetowych, a jednocześnie nie narażać się na oskarżenia o "pójście na łatwiznę" i pisanie pracy "po najmniejszej linii oporu". Autorzy udowadniają, że w Internecie (to znaczy bez wychodzenia z domu), znaleźć można wiele wartościowych opracowań i materiałów źródłowych. Tradycyjne biblioteki są co prawda nadal ważnym źródłem informacji naukowej, ale nawet i one współcześnie wiele swoich zasobów udostępniają w Internecie. W ostateczności przez Internet można zamówić w nich drukowane pozycje książkowe, które w określonym miejscu i czasie czekają na odbiór.
Czytelnik w niniejszej książce znajdzie odpowiedź m.in. na następujące pytania:
- W jaki sposób korzystać z Internetu pisząc swoją pracę dyplomową?
- Na które strony WWW zajrzeć szukając wartościowych źródeł i opracowań?
- W jaki sposób cytować pozyskany materiał?
Czytelnik zyska ponadto cenną wiedzę na temat prawnych i moralnych aspektów korzystania z Internetu w procesie pozyskiwania materiałów do swojej pracy dyplomowej. Dzięki lekturze tej książki nie będzie on bezradny wobec (krępujących) pytań o skalę i sposób wykorzystania publikacji umieszczonych w Internecie.
Autorzy niniejszego opracowania doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że liczne grono piszących prace naukowe nie ma możliwości spędzania wielu godzin w bibliotece, a koszt zakupu poszczególnych książek i czasopism przekracza ich możliwości finansowe. Do nich zatem w pierwszej kolejności adresowana jest niniejsza publikacja. Uczmy się mądrze korzystać z Internetu.
Spis treści
1. Czym jest internet? Dlaczego stanowi nieocenione narzędzie w rozwoju nauki?2. Czym jest praca dyplomowa? Podstawowe wymogi
3. Internet jako zbiór tekstów potrzebnych do napisana pracy naukowej
4.Harmonogram prac i zasady gromadzenia oraz selekcji materiału
5. Sposoby cytowania materiałów zaczerpniętych z internetu
6. Czym jest plagiat? Jak go (nieświadomie) nie popełnić?
7. Ghostwrighting w pracach dyplomowych
8. udostępnianie swoich tekstów w Internecie - aspekty prawne
9. Czy tradycyjne biblioteki są nam jeszcze, w XXI wieku, potrzebne?
Książka
-
ISBN:
978-83-7556-453-2
-
Autor:
Radosław Zenderowski ,Kazimierz Pawlik