Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Kathy Hoopmann, Zalewski Ulisses
Waga produktu: 0.500 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Linia

Warszawa 2013, wydanie 1, format 215 x 215, objętość 72 str., oprawa twarda

Czy przy pomocy zdjęć i prostych zdań można opowiadać o trudnych sprawach? Kathy Hoopman swoją pierwszą książką "Wszystkie koty mają zespół Aspergera", pokazała, że tak. Kolejna jej książka opowiada o dzieciach z ADHD. I znów zamiast dzieci obserwujemy zwierzaki w różnych typowych i nietypowych sytuacjach.
Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) mają kłopoty w trzech podstawowych obszarach:
    trudno im się skupić,
    bywają nadmiernie ruchliwe,
    działają impulsywnie

Czytając tę książkę, należy pamiętać, że nie każde dziecko z ADHD musi doświadczać wszystkich opisanych tu trudności. Są dzieci niezwykle ruchliwe i takie, które nie wyróżniają się wielką aktywnością. Niektóre są bezpośrednie, inne bardzo nieśmiałe. Ale wszystkie dzieci z ADHD potrzebują zrozumienia i miłości. Potrzebują też pomocy specjalistów, którzy potrafią stwierdzić, kiedy potrzebne są leki, a kiedy wystarcza terapia.

Przede wszystkim jednak dzieci z ADHD potrzebują osób, które uwierzą w ich możliwości, pomogą zbudować poczucie własnej wartości i nauczą je kierować własnym życiem.

Czy psy mają ADHD? Oczywiście, że nie! Ale można to sobie wyobrazić – po to, żeby zrozumieć dzieci, które je jednak mają. Dzieci z ADHD nie stwarzają zwykle problemów większych niż ich rówieśnicy, a problemy pojawiają się tylko wtedy, gdy nie otrzymają na czas pomocy. A dzięki swej ponadprzeciętnej pomysłowości mogą wyrosnąć na ludzi niezwykłych.
Ta książka przybliża w zabawny sposób istotę ADHD. To cenne zarówno dla samych dzieci dotkniętych tym syndromem – które będą miały rzadką okazję, by pośmiać się same z siebie – jak i dla ich rodziców oraz nauczycieli. Polecam!
Ilona Lelito, Prezes Polskiego Towarzystwa ADHD

Dzieci z ADHD są wyjątkowe. Dostarczają swoim opiekunom mnóstwa emocji i sprawiają wrażenie nieokiełznanych. Porównanie ich zachowań do żywiołowości i potrzeby kontaktu małych psiaków jest niezwykle celne. Ta zabawna książka pokazuje, że szacunek, zrozumienie, jasne postawienie granic, miłość i akceptacja powodują, że te dzieci odwzajemniają się radością, przywiązaniem, chęcią do współpracy. W takim wspierającym je otoczeniu są w stanie wiele osiągnąć.
Agnieszka Borkowska, Pedagog, Zakątek Terapeutyczno-Pedagogiczny JASPIK Gdańsk

Książka

  • ISBN: 

    978-83-6300-096-7

  • Autor: 

    Kathy Hoopmann

  • Redaktor: 

    Zalewski Ulisses

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...