Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Daniel Goleman,
Waga produktu: 0.440 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Rebis
Autor bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej i społecznej   tym razem radzi  jak rozwijać w sobie inteligencję ekologiczną
Daniel Goleman, autor bestsellerowych książek Inteligencja emocjonalna i Inteligencja społeczna, ujawnia w swojej najnowszej pracy,  w jaki sposób to, co wytwarzamy i kupujemy, może wpływać skrycie na środowisko naturalne. Pokazuje, w jaki sposób my sami i przedsiębiorstwa działające na nowoczesnym rynku możemy przyczyniać się do zmian koniecznych do ratowania naszej planety przed zagładą ekologiczną. Zwraca przy tym uwagę na to, byśmy zawsze pamiętali o poszanowaniu trzech sfer::  środowiska geograficznego, innych gatunków zamieszkujących Ziemię, a zwłaszcza innych ludzi.
Używamy na co dzień ziołowych szamponów,  kupujemy zdrową żywność i korzystamy z  ekologicznych toreb, nie zastanawiając się nawet, czy słusznie zostały opatrzone takimi etykietkami. Ich producenci wcale nie ułatwiają nam zadania, drukując drobnym maczkiem składniki zastosowane w ich produkcji. Co gorsza, zbiorowo nie przyjmujemy do wiadomości, jak szkodliwe są rzeczy, które kupujemy, działając na szkodę własnego zdrowia i środowiska, w którym żyjemy.
Czas najwyższy zacząć rozwijać w sobie inteligencję ekologiczną, tak by nie tylko umieć świadomie wybierać towary z półek sklepowych - te naprawdę zdrowe - ale też  wymuszać na przedsiębiorstwach naprawdę sprzyjające środowisku i zdrowiu konsumentów podejście do produkcji oraz warunków pracy.
Daniel Goleman jest psychologiem, konsultantem wielkich firm oraz popularyzatorem nauki. Doktoryzował się na Harvardzie. Pisał artykuły popularnonaukowe do New York Timesa, dwukrotnie był nominowany do Nagrody Pulitzera. Dom Wydawniczy REBIS opublikował spośród jego prac Emocje destrukcyjne - dialog z udziałem Dalajlamy - oraz cieszącą się wielką popularnością wśród czytelników Inteligencję  społeczną.

Książka

 • ISBN: 

  978-83-7510-375-5

 • Autor: 

  Daniel Goleman

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2009

 • Format: 

  150 x 225 mm

 • Liczba stron: 

  245

 • Oprawa: 

  Miękka

Inne tytuły z tej serii: