-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.AWF Kraków
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Kraków 2012, wydanie 1, format 165 x 230, objętość 202 str., oprawa miękka
W wyniku licznych przeobrażeń w Polsce zarówno w sferze społeczno-gospodarczej, jak i w świadomości naszego społeczeństwa, znacznie szerzej zaczynamy rozumieć potrzebę wypoczynku i coraz bardziej zmieniają się nasze oczekiwania w tym względzie. Nieskrępowana możliwość wyjazdów zagranicznych spowodowała, że nasze społeczeństwo zaczęło naśladować zachodni styl życia i w specyficzny sposób kształtuje nowy, bardziej komfortowy model spędzania czasu wolnego. Szczególnie aktywnym przekaźnikiem tych wzorców są media, które kreują to, co obecnie jest najmodniejsze również w sporcie i rekreacji. Coraz częściej oglądamy transmisje z zawodów sportowych w dyscyplinach stosunkowo mało znanych w Polsce, a budzących nasze powszechne zainteresowanie.
Wobec tej ogólnej mody na sport i rekreację postanowiliśmy przekazać czytelnikom wiedzę o niektórych grach rekreacyjnych, zarówno tych wywodzących się z naszego kręgu kulturowego, jak i uprawianych w społeczeństwach zachodnich. Wychodzimy bowiem z założenia, że wcześniej czy później - również w naszym społeczeństwie zapanuje moda na podejmowanie aktywności fizycznej, w tym również uprawianie nowych gier. Obecnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie np. golfem, baseballem, squashem, czy też takimi grami, jak kręgle i bilard. W skrypcie zamieszczamy szereg naszych rodzimych gier, może jeszcze mało popularnych, ale bardzo wartościowych i prostych.
Niniejszy skrypt adresujemy do studentów akademii wychowania fizycznego, nauczycieli i instruktorów rekreacji. Sądzimy, że zawarte w nim informacje pomogą zrozumieć podstawowe zasady tych gier i przyczynią się do ich upowszechnienia w naszym społeczeństwie.
Mamy świadomość, że skrótowo przedstawiliśmy problematykę gier rekreacyjnych, ale zamieszczenie pełnych przepisów wraz z komentarzem znacznie przekroczyłoby ramy tego opracowania. Staraliśmy się przekazać wiadomości, które - wg nas - powinny ułatwić zrozumienie ogólnych zasad danej gry. W celu usprawnienia procesu dydaktycznego zamieściliśmy również podstawowe informacje z zakresu metodyki nauczania gier i wskazaliśmy możliwości zastosowania różnych systemów rozgrywek.
Spis treści
Od autorówWstęp
I. Warunki uczestnictwa w zajęciach rekreacji fizycznej
II. Metodyka nauczania gier rekreacyjnych
III. Systemy rozgrywek i organizacja zawodów
IV. Opis gier
1. Baseball
2. Boccia
3. Court handball
4. Croquet
5. Crown green bowis
6. Curling
7. Golf.
8. Horse pitching
9. Korfball
10. Kręgle
11.Krykiet
12. Kwadrant
13. Lacrosse
14. Łucznictwo
15. Nogolf
16. Paddleball
17. Palant
18. Pelota
19. Polo.
20. Ringo
21. Ringo podwójne
22. Ringo-tenis
23. Ringo zespołowe
24. Roller hockey
25. Rounders
26. Rugby fives
27. Rzutki
28. Siatkoręka
29. Speedyball
30. Squash
31. Tenis nożny
32. Unihoc
V. Materiały pomocnicze do nauczania gier rekreacyjnych Piśmiennictwo
Książka
-
ISBN:
83-89121-25-5
-
Autor:
Aleksander Bator, Anna Buła, Lucyna Stanek