Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Stanisław Konturek
Waga produktu: 0.600 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788323315032
Wysyłka od: 9.90 PLN

Prof. dr hab. med., dr h.c.m. Stanisław J. Konturek, kierownik Katedry Fizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący Światowej Organizacji Gastroenterologicznej na kraje Europy i Afryki (OMGE), członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności oraz honorowy członek wielu prestiżowych towarzystw zagranicznych gastroenterologicznych i fizjologicznych, m.in. Amerykańskiego, Brytyjskiego, Skandynawskiego i Niemieckiego Towarzystwa Gastroenterologicznego. Laureat licznych nagród, w tym m.in. National Institute of Health, Bethesda, USA, A. Jurzykowskiego, fundacji na rzecz Nauki Polskiej, wielokrotnie Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i innych. Autor około 750 oryginalnych publikacji, w tym kilkunastu książek i podręczników z zakresu fizjologii, endokrynologii i gastroenterologii doświadczalnej i klinicznej, wydanych w kraju i za granicą.
[...]"Podręcznik stanowi doskonały nabytek na rynku księgarskim, uzupełniający »przepaść«, zwykle dzielącą dostępne dotychczas podręczniki fizjologii - w tym przypadku pulmonologii - przygotowane przez teoretyków fizjologów, od podręcznika pulmonologii klinicznej w ujęciu praktyków tej dziedziny medycyny klinicznej. [...] Obecne wydanie jest unowocześnione i poszerzone, a nade wszystko zawiera elementy fizjologii klinicznej, w szczególności w odniesieniu do metod badania płuc, takich jak spirometryczne, scyntygraficzne, podatności płuc i krążenia płucnego itd."
Z recenzji prof. dr hab. med. Ewy Niżankowskiej-Mogilnickiej
[...]"Czynności nerek są kompleksowym opracowaniem fizjologii narządu moczowego. Szczegółowe rozważania na temat czynności nerek zostały poprzedzone podstawowymi informacjami z zakresu anatomii i histologii. Precyzyjnie opracowane krążenie nerkowe i jego autoregulacja dają podstawę do zrozumienia nie tylko zjawiska przesączania kłębuszkowego, ale również szeroko przedstawionych badań czynnościowych narządu oraz udziału nerek w regulacji ciśnienia tętniczego. Bardzo jasno zostały przedstawione zjawiska filtracji kłębuszkowej, resorpcji zwrotnej i sekrecji kanalikowej oraz mechanizmy uczestniczące w ich regulacji. Książka stanowi bardzo wartościowe opracowanie, które ułatwi przyswajanie wiedzy z zakresu fizjologu nerek nie tylko studentom medycyny, lecz także będzie pomocne w zrozumieniu złożonych procesów zachodzących w nerkach dla specjalizujących się lekarzy".
Z recenzji prof. dr. hab. med. Władysława Sutowicza

Spis treści

I. ODDYCHANIE
1. Anatomia czynnościowa układu oddechowego
2. Mechanika oddychania
3. Spirometria i wentylacja płuc
4. Krążenie płucne
5. Stosunek przepływu krwi przez płuca do wentylacji pęcherzykowej płuc
6. Dyfuzja
7. Regulacja oddychania
II. CZYNNOŚĆ NEREK
8. Podstawowe zadania nerek
9. Anatomia czynnościowa nerek
10. Krążenie nerkowe
11. Przesączanie kłębuszkowe
12. Wchłanianie zwrotne
13. Wydzielanie kanalikowe
III. RÓWNOWAGA KWASOWO - ZASADOWA
IV. PŁYNY USTROJOWE

Parametry

 • Tytuł: 

  Fizjologia człowieka tom III Oddychanie czynności nerek równowaga kwasowo-zasadowa płyny ustrojowe

 • ISBN: 

  9788323315032

 • Autor: 

  Stanisław Konturek

 • Rok wydania: 

  2016

 • Numer wydania: 

  6

 • Liczba stron: 

  360

 • Szerokość produktu: 

  16.5

 • Wysokość produktu: 

  23.5

 • Okładka: 

  miękka

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss