Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Dorota Bednarek
Waga produktu: 0.55 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 6.99 PLN
Wydawca: PWN

Niezależnie od charakteru i obszaru działalności wspólna dla psychologów jest szczególna natura więzi z podmiotem oddziaływań i wynikające z niej zobowiązania etyczne.
Książka ta powstała z myślą o psychologach praktykach oraz adeptach psychologii niezależnie od specjalizacji i obszaru pracy zawodowej. Czytelnik znajdzie tu wiedzę dotyczącą:
kontekstu prawnego wykonywania zawodu psychologa, obowiązujących zasad i standardów etycznych oraz sposobów ich realizacji.
Autorka poruszyła zagadnienia etyczne specyficznie związane z najważniejszymi obszarami zastosowań psychologii: w diagnozie i interwencji psychologicznej. Szczegółowo omówiła etyczne kwestie i zasady dotyczące takich specyficznych sytuacji, jak:
świadczenie usług na zlecenie strony trzeciej, na odległość, wobec nieletnich, problem przeciwdziałania dyskryminacji, prowadzenie badań naukowych i publikowanie ich wyników, oraz wielu innych. W nowym, zaktualizowanym wydaniu książki Czytelnik znajdzie także informacje dotyczące:
ochrony dokumentacji psychologicznej, przetwarzania danych osobowych, poufności w usługach psychologicznych, zasada oceny skuteczności interwencji psychologicznej.
Autorka odwołuje się do opracowanego na nowo Kodeksu Etycznego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Aktualizacja obejmuje także nowe regulacje prawne związane z dokumentacją psychologiczną – Rozporządzenie RODO oraz nowelizację prawnego obowiązku denuncjacji. Zmiany te mają głęboki wpływ na to, jakie decyzje psychologowie będą podejmować w niektórych szczególnie trudnych sytuacjach związanych z tajemnicą zawodową.

Książka

 • ISBN: 

  978-83-01-21031-1

 • Autor: 

  Dorota Bednarek

 • Wydanie: 

  2

 • Rok wydania: 

  2020

 • Format: 

  145 x 205

 • Liczba stron: 

  454

 • Oprawa: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii: