-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Czelej
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Kiła towarzyszy ludzkości od XV wieku i nic nie wskazuje na to, by choroba ta miała przestać istnieć. Wręcz przeciwnie, w ostatnich latach notuje się zwiększoną liczbę zachorowań. Obecność kiły w XXI wieku jest wynikiem nie tylko „pasożytniczej strategii” krętka bladego, ale także działań ludzkich wspierających jego przetrwanie.
PRAKTYCZNIE O ZAKAŻENIU KRĘTKIEM BLADYM
Książka dr Ewy Wojdały jest pierwszą polską publikacją w całości poświęconą zagadnieniu kiły. To praktyczne kompendium zawiera:
szczegółowe omówienie obrazu klinicznego choroby, jej patomechanizmu i sposobów zakażenia (również u kobiet ciężarnych) oraz w przypadku kiły wrodzonej i koinfekcji HIV,
wzór wywiadu z pacjentem oparty na szablonie 5P: przeszłość, partnerzy, praktyki seksualne, prewencja, prokreacja,
protokoły diagnostyczne i interpretację wyników,
schematy leczenia choroby w różnych sytuacjach klinicznych, w tym schemat desensytyzacji przeprowadzanej metodą Rush,
omówienie powikłań i zasad kontroli po leczeniu kiły,
międzynarodową klasyfikację choroby i kody procedur diagnostycznych,
liczne ciekawostki i dodatki, m.in. teorię pochodzenia kiły, historyczne projekty badawcze, dawne metody leczenia czy obecność kiły w sztuce.
Książka będzie szczególnie pomocna w codziennej praktyce lekarskiej nie tylko dermatologów i wenerologów, ale także ginekologów, lekarzy medycyny rodzinnej i lekarzy chorób zakaźnych.
OPINIE I REKOMENDACJE:
Uważam, że przedstawiona mi do recenzji książka „Kiła” autorstwa doktor Ewy Wojdały będzie wyjątkowo pomocna w codziennej praktyce lekarskiej nie tylko dermatologów, lecz także ginekologów i położników, lekarzy medycyny rodzinnej, lekarzy chorób zakaźnych oraz studentów medycyny. Należy podkreślić, że na rynku krajowym od dawna brakuje tego typu publikacji, która zawierałaby tak szczegółowo i szeroko omówioną problematykę kiły.
Prof. dr hab. n. med. Joanna Maj, były Konsultant Krajowy w dziedzinie dermatologii i wenerologii
„Kiła” autorstwa Ewy Wojdały jest bardzo ciekawym, ambitnym i całościowym opracowaniem „starego/nowego” problemu medycznego. Publikacja składa się z 27 rozdziałów i dotyczy wszystkich najważniejszych aspektów klinicznych opisywanej choroby. Książka została napisana na podstawie dostępnego, dobrze dobranego piśmiennictwa, które liczy 245 pozycji. […] Dużym walorem książki są dodatkowe rozdziały (nazwane „Dodatkami”), ukazujące teorie pochodzenia kiły, naturalny przebieg choroby przedstawiony w ramach historycznych projektów badawczych, opisy dawny
Książka
-
ISBN:
978-83-7563-261-3
-
Autor:
Ewa Wojdała
-
Wydanie:
1
-
Rok wydania:
2018
-
Format:
165 x 235
-
Liczba stron:
256
-
Oprawa:
miękka