Warszawa 2014, wydanie 3, format 165 x 235, objętość 182 str., oprawa miękka
Uaktualnione wydanie praktycznego poradnika krok po kroku wyjaśnia zarządzającym w ochronie zdrowia, jak bezproblemowo wdrożyć w placówce oprogramowanie, które umożliwi prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej po 1 sierpnia 2017 r.
W jednej książce Czytelnik znajdzie wszelkie niezbędne wytyczne i porady, począwszy od zagadnień prawnych, aż po praktyczne aspekty wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej.
Niewątpliwie praktycznym ułatwieniem dla menedżerów odpowiedzialnych za wdrożenie nowego rozwiązania informatycznego będzie możliwość skorzystania z gotowego zestawienia najczęściej pojawiających się zagrożeń i punktów krytycznych wdrożenia systemu oraz tabelarycznego wykazu dokumentów medycznych ze względu na zakres przetwarzanych danych oraz miejsc ich wytworzenia.
Zawartość publikacji została podzielona na dziesięć działów tematycznych, w których omówiono następujące zagadnienia:
• Tworzenie, archiwizowanie i przetwarzanie elektronicznej dokumentacji medycznej,
• Ochrona danych osobowych i danych wrażliwych pacjentów,
• Bezpieczeństwo danych w elektronicznej dokumentacji medycznej,
• Praktyczne aspekty wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej,
• Elektroniczna dokumentacja medyczna w standardzie HL7 CDA.
Za fachowością zaprezentowanych na łamach poradnika treści przemawia wieloletnie doświadczenie autorów publikacji - Krzysztofa Nyczaja, eksperta, współautora wielu aktów prawnych dotyczących zarządzania informacją w ochronie zdrowia oraz Pawła Piecucha, praktyka w zakresie implementacji rozwiązań technologicznych w ochronie zdrowia.
Książka
-
ISBN:
978-83-269-3373-8
-
Autor:
Krzysztof Nyczaj, Paweł Piecuch