-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Medisfera
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
W medycynie klinicznej i praktyce lekarza rodzinnego częstym problemem są zakrzepica żylna i śmiertelna zatorowość płucna (ZP). Zakrzepica żylna (tj. żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, ŻChZZ) i ZP występują bardzo często po operacjach chirurgicznych, zwłaszcza ortopedycznych.
Śmiertelność z powodu ŻChZZ i ZP w Unii Europejskiej przekracza śmiertelność związaną z AIDS, rakiem piersi, rakiem prostaty i wypadkami drogowymi łącznie (House of Commons Health Committee, 2005).
Wiele jest czynników wysokiego ryzyka zakrzepicy żylnej, ale do najważniejszych można zaliczyć:: choroby nowotworowe, cukrzycę, palenie tytoniu i otyłość.
Najbardziej istotne klinicznie jest zapobieganie żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej. Polega ono na postępowaniu mechanicznym i farmakologicznym. Duże znaczenie w profilaktyce zakrzepicy ma wdrożenie ruchu biernego lub czynnego kończyn u chorych leżących.
Jeżeli zachodzi konieczność przeprowadzenia operacji - w przypadku współistniejących czynników ryzyka różnego stopnia - współczesna medycyna zaleca zastosowanie metod zapobiegania zakrzepicy polegających na doborze odpowiednich leków przeciwzakrzepowych, zgodnie z zasadami profilaktyki oraz charakterystyki produktu leczniczego.
Podręcznik, który trzymają Państwo w rękach, jest przyjaznym, zbiorczym źródłem informacji na temat szeroko pojętych aspektów żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, jej przyczyn, rozpoznawania i wdrożenia postępowania klinicznego.
Spis treści
1. Czym są:: zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna? Dlaczego stanowią poważny problem?2. U jakich osób istnieje ryzyko wystąpienia ZŻG i ZP?
3. Rozpoznanie i potwierdzenie ZChZZ
4. Czym możemy leczyć te choroby?
5. Doświadczenie kliniczne związane z leczeniem przeciwzakrzepowym
6. Zastosowanie LMWH
7. Zastosowanie antagonistów witaminy K
8. Co wtedy, gdy leczenie przeciwzakrzepowe się nie powiedzie? - Krwawienie
Podsumowanie
Porady dla praktyków
Piśmiennictwo i bibliografia
Odpowiedzi do pytań utrwalających i opisów przypadków
Słownik
Dodatek
Skorowidz
Książka
-
ISBN:
978-83-929022-4-9
-
Autor:
Andrew Blann
-
Redaktor:
Wojciech Marczyński,Krzysztof Czajkowski
-
Wydanie:
1
-
Rok wydania:
2011
-
Format:
165 x 235 mm
-
Liczba stron:
132
-
Oprawa:
Miękka