-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Impuls
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Kraków 2012, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 114 str., oprawa miękka
„Metoda projektów w pracy nauczyciela wychowania fizycznego” to publikacja napisana przez nauczyciela praktyka, dla innych nauczycieli. Zawarte w przewodniku informacje umożliwią każdemu nauczycielowi realizację zadań edukacyjnych metodą projektów. Przepisy prawa oświatowego wprowadzają obowiązek realizacji metody projektów przez uczniów gimnazjum, ale także w szkole podstawowej i ponadgimnazjalnej warto realizować zadania tą metodą.
Metoda projektów jest najbardziej twórcza i jednocześnie najpełniej kształcąca kompetencje kluczowe. Każdy współczesny nauczyciel powinien włączyć ją do swojego warsztatu pracy. Także nauczyciele wychowania fizycznego powinni realizować zadania dydaktyczne z wykorzystaniem metody projektów.
W pierwszej części przewodnika znajdują się podstawowe wiadomości teoretyczne dotyczące metody projektów. W zwięzły i prosty sposób zostały przedstawione informacje o tym, czym jest projekt edukacyjny i na czym polega metoda projektów.
W drugiej części przewodnika opisane są przykłady zrealizowanych projektów edukacyjnych. Publikacja zawiera wzory wszystkich dokumentów, które powinny powstać w czasie realizacji projektu. Opisane projekty są źródłem pomysłów i inspiracji, mogą być realizowane nie tylko przez nauczycieli wychowania fizycznego, ale także przez innych przedmiotowców.
Największe zalety przewodnika to jego przejrzystość, materiał teoretyczny opisany językiem prostym i czytelnym, przykłady praktycznych rozwiązań zawierają treści spójne z nową podstawą programową.
Opisane przykłady projektów, wraz z dokumentacją, pozwolą każdemu nauczycielowi na sprawne i łatwe zrealizowanie swoich pierwszych projektów.
Spis treści
Zamiast wstępuCzym jest projekt edukacyjny?
Na czym polega metoda projektów?
Zalety i wady metody projektów
Jak pracować metodą projektów?
Zanim cokolwiek rozpoczniesz
Diagnoza i prognoza, poszukiwanie tematu
Przygotowanie projektu
Ewaluacja
Podsumowanie
Kiedy może się nie udać?
Na zakończenie teoretycznych rozważań
Przykłady projektów
Projekt 1. „Na olimpiadzie w starożytnej Grecji”. Organizacja Szkolnych Igrzysk Olimpijskich
Projekt 2. „Znane – nieznane. Dzień Nauki bez Szkoły” Opracowanie ścieżki dydaktycznej w formie folderu wraz z konspektami zajęć i kartami pracy dla uczniów
Projekt 3. „I ty możesz zostać sędzią”. Zdobycie tytułu młodzieżowego sędziego sportowego w wybranej dyscyplinie
Projekt 4. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Organizacja ogólnoszkolnego rajdu turystyczno-krajoznawczego
Projekt 5. „Ćwicz i rozwijaj swoje ciało”. Opracowanie i wykonanie ścieżki zdrowia na terenie przyszkolnym
Projekt 6. „Dobre jedzenie – zdrowe jedzenie. Good food – healthy food”. Opracowanie i wykonanie polsko-angielskiej książki kucharskiej
Bibliografia
Książka
-
ISBN:
978-83-7587-965-0
-
Autor:
Urszula Kierczak