Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Cindy Kleh, Botev Radosław
Waga produktu: 0.430 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Bellona

Warszawa 2008, wydanie 1, format 190 x 245, objętość 128 str., oprawa miękka

Jazda w pozycji wyprostowanej, kierowanie deską, kąt nachylenia krawędzi, styl klasyczny i wolny, diamentowy kamień... o tajnikach (tych i wielu innych) snowboardingu dowiesz się z książki Snowboard dla każdego, poznasz podstawowe techniki oraz zasady tego fantastycznego i ekscytującego sportu. Jeśli dopiero zaczynasz jeździć na desce, wiele się nauczysz; jeśli jesteś zaawansowanym snowboardzistą, gwarantujemy, że podniesiesz swoje umiejętności!

* Kilkadziesiąt wspaniałych kolorowych fotografii
* Rady i wskazówki mistrzów
* Nauka snowboardingu krok po kroku
* Poglądowe rysunki oraz sekwencje zdjęć pozwalające na lepsze przyswojenie technik
* Reguły bezpieczeństwa oraz przegląd najnowszego sprzętu

Celem tej książki jest wyrwanie czytelnika z siedzącego trybu życia i dodanie mu pewności siebie na pierwszej lekcji. Książka ta zapoznaje z podstawami snowboardingu, od znalezienia najlepszego sprzętu po skomplikowane skręty na szlaku, pozwala zaoszczędzić energię, a także uniknąć drobnych kontuzji. Pokazuje nawet, jak przygotować ciało do lepszej wydajności na stoku. Kto wie, dokąd może prowadzić przygoda ze snowboardem? Poprzez cichy, nietknięty puch wśród drzew... na szczyt podium otoczonego wiwatującym tłumem... albo w przestworza w największym skoku w snowparku. Wystarczy tylko wskoczyć na deskę i cieszyć się jazdą swojego życia!

Cindy Kleh zaczęła uprawiać narciarstwo już jako dziecko w swoim rodzinnym stanie Vermont. Snowboarding pokochała całym sercem, gdy przeniosła się wraz z rodziną do Colorado. Sama, jak twierdzi, jest najbardziej szczęśliwa, gdy może pojeździć na desce w słoneczny mroźny dzień na dziewiczym „puchu". W latach dziewięćdziesiątych XX w. zaczęła prowadzić dział snowboardowy w piśmie „Outdoors". Jest stałą publicystką periodyków „Ten Mile Times" i „Mountain Gazette Magazine". Posiada najwyższe kwalifikacje showboardowe, jest znaną i cenioną instruktorką tego sportu; poczynając od roku 1999 zdobyła wiele medali w rozmaitych sportowych konkurencjach snowboardowych.

Spis treści

Wstęp
Słowniczek

1. Przed jazdą
2. Dostosowanie sprzętu
3. Jazda z miejsca na miejsce (ślizg)
4. Hamulce i stery
5. Wiedza w praktyce
6. Kontrola nad siłą skrętu
7. Styl wolny
8. Jazda w trudnych warunkach
9. Kupowanie i konserwacja sprzętu

Książka

  • ISBN: 

    978-83-11-11025-0

  • Autor: 

    Cindy Kleh

  • Redaktor: 

    Botev Radosław

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...