-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Aha
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Łódź 2009, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 272 str., oprawa miękka
Na przestrzeni czasu gwałtownie wzrosła popularność treningu siłowego, podobnie jak zapotrzebowanie na niego. Kluby fitness, hotele, ośrodki tenisowe, kompleksy mieszkalne, sanatoria, a nawet centra sportowe w zakładach pracy zaczynaj ą przeznaczać coraz więcej miejsca i sprzętu na potrzeby treningu siłowego; poświęcaj ą one coraz więcej uwagi zapewnieniu swoim klientom i pracownikom możliwości uprawiania tego rodzaju sportu. Nagromadziła się wielka liczba wyników badań naukowych, dokumentujących liczne korzyści zdrowotne u ćwiczących. Informacje o tych dobrodziejstwach dostały się zarówno do profesjonalnych podręczników, jak i książek komercyjnych; zalały również wszelkiego rodzaju czasopisma. Kolejne fakty świadczące o pozytywnym wpływie takiej aktywności na zdrowie i kondycję człowieka w połączeniu z większą niż w jakimkolwiek innym sporcie możliwością rzeźbienia sylwetki sprawiają, że trend ten będzie w najbliższym czasie się utrzymywał.
Jeśli jednak nastawiamy się na osiągnięcie dowolnego celu - czy o rehabilitację, sprawność sportową, wzrost masy mięśniowej, utratę tłuszczu czy poprawę ogólnego stanu zdrowia - niezbędne do osiągnięcia sukcesu jest wybór miarodajnych ćwiczeń i zastosowanie optymalnej techniki. Choć fakt ten potwierdza większość osób profesjonalnie zajmujących się fitnessem, wciąż w niewielu książkach przedstawia się rozsądne naukowe wyjaśnienie doboru ćwiczeń i technik. W rezultacie ludzie chcący czerpać korzyści z treningu siłowego są pozostawieni sami sobie z problemem wyboru optymalnych ćwiczeń, które pomogłyby im osiągnąć upragnione zamierzenia. Jeszcze mniej informacji można znaleźć zaś na temat zasad skutecznej i bezpiecznej techniki wykonywania ćwiczeń.
Wybór kryteriów, jakimi należy się kierować w określaniu danej techniki jako „skutecznej" i „bezpiecznej", jest często dyskusyjny i bywa subiektywny. Niemniej istnieje olbrzymia liczba danych dotyczących tego, na czym technika w treningu siłowym powinna bazować. Dzięki dogłębnym badaniom anatomii i struktury stawów można wiele wywnioskować na temat możliwości ciała człowieka i jego funkcji wynikających z budowy, a także można poznać jego naturalne ograniczenia. Informacje te w połączeniu z podstawowymi zasadami fizyki i biomechaniki mogą pomóc w stworzeniu konkretnych wytycznych do wyboru i stosowania ćwiczeń treningu siłowego, tak by wzrosła jego wydajność, a ograniczyło się związane z nim ryzyko. Podstawowym celem tej książki jest nauczenie skutecznej i bezpiecznej techniki treningu oraz przekazanie naukowych informacji niezbędnych dla lepszego wyboru ćwiczeń i projektowania programów, nastawionych na osiągnięcie różnych celów sprawnościowych i estetycznych.
W książce Trening siłowy Mechanika mięśni prezentuję wiele nowoczesnych ćwiczeń siłowych, mających na celu poprawę biomechanicznych funkcji ciała i zwiększenie możliwości ruchowych, ale znajduje się tu również wiele starszych technik, których skuteczność znana jest już od lat. Dzięki zastosowaniu metod naukowych wszystkie te ćwiczenia zostały przeanalizowane i ulepszone; oprócz tego zintegrowano te ćwiczenia z wyspecjalizowanymi technikami wykonywania.
Wcześniejsze wydania książki Trening siłowy Mechanika mięśni służyły jako teksty instruktażowe w wielu college'ach i uniwersytetach, a także były podręcznikami dla organizacji fitness z całego świata, takich jak uznany Instytut Coopera. Tysiące profesjonalnych trenerów uczyło tych ćwiczeń i związanych z nimi technik; z powodzeniem stosowali je również sami, by lepiej rozwijać umiejętności i poprawiać wygląd. Zrób dobry użytek z poniższych informacji. Wykonuj ćwiczenia i stosuj techniki - możesz na nich polegać. Jednak przed rozpoczęciem dowolnego programu treningu skonsultuj się z lekarzem.
Spis treści
PrzedmowaRozdział 1. Struktura anatomiczna i funkcja
Rozdział 2. Wybór skutecznych ćwiczeń
Rozdział 3. Optymalna technika wykonywania ćwiczeń
Rozdział 4. Ćwiczenia mięśni rdzenia tułowia i tułowia
Rozdział 5. Ćwiczenia złożone na dolną część ciała
Rozdział 6. Ćwiczenia izolowane na dolną część ciała
Rozdział 7. Ćwiczenia pchania na górną część ciała
Rozdział 8. Ćwiczenia ciągnięcia na górną część ciała
Rozdział 9. Tworzenie programu treningów
Bibliografia
O autorze
Indeks ćwiczeń
Książka
-
ISBN:
978-83-7229-225-4
-
Autor:
Everett Aaberg