Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Agnieszka Rauk-Kubacka, Rafał Kubacki
Waga produktu: 0.18 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788367156363
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: AD Rem

„Gimnastyczne ABC” Agnieszki Rauk-Kubackiej to publikacja, która ma pomóc osobom związanym ze sportem, ale nie tylko, inaczej spojrzeć na gimnastykę. Jest świetnym zbiorem ćwiczeń, który solidnie przygotuje Cię do pierwszych kroków akrobatyczno-gimnastycznych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak, koniecznie przeczytajcie ten podręcznik do końca.

Książka „Gimnastyczne ABC" zawiera wiele praktycznych ćwiczeń dla początkujących akrobatów i osób szukających skutecznych sposobów doskonalenia podstawowych umiejętności, skorygowania błędów czy wygładzania techniki. Jest to także cenny podręcznik dla nauczycieli WF poszukujących wskazówek pomocnych uczniom w zdobywaniu nowych umiejętności i uprzyjemniających naukę gimnastyki. „Gimnastyczne ABC" jest przeznaczone również dla trenerów szukających wsparcia systemu treningowego, który pozwoli krok po kroku wprowadzać zawodników w naukę wybranych ćwiczeń i jednocześnie umożliwi skuteczne rozwiązywanie problemów pojawiających się na różnych etapach szkolenia. Książka ta jest także doskonałym zbiorem ćwiczeń dla doświadczonych zawodników poszukujących nowych sposobów osiągania i utrzymywania konkurencyjnego poziomu umiejętności. Przede wszystkim jest to pozycja, w której znajdziecie ciekawe i praktyczne ćwiczenia oraz takie, które pomogą doskonalić technikę wybranych elementów gimnastycznych.

„Gimnastyczne ABC" podzielone jest na punkty tematyczne, w zależności od zaawansowania i rodzaju wykonywanych ćwiczeń, dla których jest wiele praktycznych i pomocnych porad. Zawarte są w niej dokładne opisy zadań, zilustrowane obrazkami i przydatnymi komentarzami. Wszystkie ćwiczenia, które są w tej pozycji, prezentowane są przez zawodników akrobatyki sportowej Jowity Kubackiej i Kai Kubackiej pod czujnym okiem Agnieszki Rauk-Kubackiej, byłej Mistrzyni Polski w akrobatyce sportowej w trójkach kobiet. Publikacja jest zbiorem wielu cennych uwag i wskazówek do poprawnego wykonania elementów gimnastycznych. Dzięki niej każda osoba, chcąca doskonalić swoje umiejętności akrobatyczno-gimnastyczne ma szanse rozwoju i wdrożenia czegoś nowego do swoich zajęć. Olbrzymią zaletą tej książki jest zawartość czytelnych ilustracji do poszczególnych zadań oraz edukujących komentarzy do nich. Autorka opisuje, czego unikać podczas nauki konkretnego ćwiczenia i co zrobić, by je poprawnie wykonać. Jeśli już więc ktoś sięgnął po tę książkę, nie pozostaje nic innego, jak się z nią zapoznać i doskonalić swoje umiejętności.

Spis treści:

1. Dla kogo jest przeznaczona ta książka? 5
2. Dlaczego gimnastyka jest ważna? 7
3. Wybrane rodzaje gimnastyki 9
4. Znaczenie terminologii gimnastycznej 11
5. Co należy wiedzieć, aby ćwiczenia gimnastyczne były bezpieczne? . . 15
6. Asekuracja podczas ćwiczeń 19
7. Jakich używać przyrządów i przyborów do ćwiczeń Gimnastycznego ABC? 23
8. Dziewięć powodów, dla których warto zastosować Gimnastyczne ABC 25
9. Cel rozgrzewki i jej zasady 27
10. Ćwiczenia Gimnastycznego ABC 29
Skłon rozkroczny i prosty o złączonych nogach 29
Poziomka 32
Mostek 34
Stanie na głowie 38
Przewrót w przód 42
Przewrót w tył 45
Stanie na rękach 50
Przerzut bokiem 58
11. Literatura 65

Parametry

 • Tytuł: 

  Gimnastyczne ABC

 • ISBN: 

  9788367156363

 • Autor: 

  Agnieszka Rauk-Kubacka, Rafał Kubacki

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  65

 • Szerokość produktu: 

  21

 • Wysokość produktu: 

  24.5

 • Okładka: 

  miękka

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss