Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Janusz Skrzat,Jerzy Walocha,
Waga produktu: 0.400 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 5.99 PLN

Kraków 2010, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 199 str., oprawa miękka

Książka jest nowoczesnym podręcznikiem do anatomii, opracowanym przez wielu specjalistów, pracowników zarówno Katedry Anatomii, jak i Katedry Fizjologii UJ CM oraz kilku zaprzyjaźnionych klinik.

Redaktorzy postawili sobie ambitne zadanie przygotowania nowatorskiego podręcznika odpowiadającego wymogom nauczania przedmiotu w obecnej dobie, przeznaczonego dla studentów kierunków medycznych, przede wszystkim Wydziału Farmacji i kierunku Analityki Medycznej, ale także innych kierunków:: pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, dietetyki, inżynierii biomedycznej, tak studiów licencjackich, jak i jednolitych studiów magisterskich.

Niniejsze opracowanie, o charakterze kompendium, powstało na podstawie wieloletniego doświadczenia dydaktycznego pracowników Katedry Anatomii UJ CM i uwzględnia aktualne mianownictwo anatomiczne. Właściwie dobrane i starannie wykonane ryciny stanowią dodatkowy atut podręcznika. Szczególnym novum są rozdziały z zakresu fizjologii układu sercowo-naczyniowego, pokarmowego i moczowo-płciowego. Studentom Wydziału Farmacji dedykowany jest zwłaszcza rozdział dotyczący leków stosowanych w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Materiał ten został opracowany przez specjalistów klinicystów.
Książka jest skierowana przede wszystkich do studiujących na wydziałach medycznych, a także na studiach przyrodniczych.

Spis treści

Osie, płaszczyzny i okolice ciała

Tułów - ściany i przestrzenie

Układ narządu ruchu

Układ naczyniowy

Układ oddechowy

Układ pokarmowy

Układ moczowo-płciowy

Układ wewnątrzwydzielniczy

Układ nerwowy

Narządy zmysłów

Książka

  • ISBN: 

    978-83-233-2911-4

  • Autor: 

    Janusz Skrzat,Jerzy Walocha

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...