Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Stefano Bianchi,Carlo Martinoli,
Waga produktu: 1.950 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Medipage

Obszerny i praktyczny przewodnik dotyczący technologii i zastosowania ultrasonografii w diagnostyce układu mięśniowo-szkieletowego. W książce obok zagadnień ogólnych, przedstawiono także systematyczny przegląd klinicznych zastosowań ultrasonografii w diagnostyce różnych obszarów ludzkiego ciała. Dodatkowe rozdziały poświęcono instrumentarium, procedurom interwencyjnym oraz wykorzystaniu ultrasonografii w diagnostyce pediatrycznej. Każdy rozdział rozpoczyna się wprowadzeniem zawierającym opisy anatomiczne oraz skrótowe informacje na temat wywiadu i badania klinicznego pacjenta. Następnie autorzy wyjaśniają zasady przeprowadzania badania ultrasonograficznego i omawiają zarówno obrazy prawidłowe, jak i patologiczne.
Aby ułatwić odbiór książki, do wysokiej jakości zdjęć ultrasonograficznych wykonanych na najlepszym sprzęcie dodano schematy oraz obrazy z innych technik diagnostycznych, a nawet obrazy materiałów biopsyjnych.
Dzięki tej książce początkujący sonografiści zapoznają się z podstawami ultrasonograficznej diagnostyki układu mięśniowo-szkieletowego, natomiast bardziej doświadczeni zdobędą nowe umiejętności, nauczą się sposobów unikania pułapek diagnostycznych oraz korelacji wyników badań ultrasonograficznych z podłożem klinicznym.
 

Spis treści

SPRZĘT
1. Wymagania sprzętowe
CZĘŚĆ OGÓLNA
2. Skóra i tkanka podskórna
3. Mięśnie i ścięgna
4. Nerwy i naczynia krwionośne
5. Kości i stawy
POSZCZEGÓLNE LOKALIZACJE ANATOMICZNE
Kończyna górna
6. Staw barkowy
7. Ramię
8. Staw łokciowy
9. Przedramię
10. Nadgarstek
11. Ręka

Książka

 • ISBN: 

  978-83-89769-91-6

 • Autor: 

  Stefano Bianchi,Carlo Martinoli

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2008

 • Format: 

  209 x 295 mm

 • Liczba stron: 

  546

 • Oprawa: 

  Twarda