Warszawa 2013, wydanie 1, format 164 x 230, objętość 260 str., oprawa miękka
Wydłużenie okresu życia, starzenie się społeczeństwa, zwiększenie niepełnosprawności, skrócenie pobytów w stacjonarnych zakładach leczniczych wymogło dynamiczny rozwój pielęgniarstwa opieki długoterminowej, a w szczególności jego formy domowej.
Podmiotem działania pielęgniarki domowej opieki długoterminowej jest człowiek przewlekle i obłożnie chory, niepełnosprawny bez względu na wiek i jednostkę chorobową, z niewystarczającą zdolnością do samoopieki i samopielęgnacji, niekwalifikujący się do pobytu w stacjonarnej placówce leczniczej, a wymagający zintensyfikowanej, kompleksowej i kompensacyjnej opieki pielęgniarskiej.
Celem domowej opieki długoterminowej są działania terapeutyczne wspomagające pozostanie chorego jak najdłużej w jego miejscu zamieszkania, w miejscu, w którym czuje się bezpiecznie, które zna i kocha; w domu „u siebie” wśród bliskich jemu osób.
Publikacja adresowana jest do osób profesjonalnie zajmujących się opieką nad przewlekle i obłożnie chorymi, niepełnosprawnymi w ich miejscu zamieszkania oraz do rodzin/opiekunów osób chorych.
Książka
-
ISBN:
978-83-62993-11-6
-
Autor:
Dorota Czajka