Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Ashfaq Hasan, Dariusz Maciejewski
Waga produktu: 0.900 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Medipage


Warszawa 2013, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 458 str., oprawa miękka

Niewłaściwie prowadzona wentylacja mechaniczna jest w stanie doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia układu oddechowego, powikłań krążeniowych, a nawet do śmierci pacjenta zaledwie w ciągu kilku minut od momentu wdrożenia. Jednak wielu adeptów medycyny czy studiów ratowniczych często cechuje dość pochopne mniemanie, że jest to metoda na tyle naturalna,  iż nie wymaga ani specjalnego szkolenia, ani większej podbudowy teoretycznej. Nic bardziej błędnego !!! Skuteczne i optymalne zastąpienie funkcji układu oddechowego to niekiedy być albo nie być naszych pacjentów…

Polska edycja II wydania autorskiego dzieła Ashfaqa  Hasana zachęca do zrozumienia wentylacji mechanicznej, zanim poczynimy pierwszy krok w jej zastosowaniu. Autor, znany już wcześniej w piśmiennictwie anglojęzycznym  z ciekawych opracowań problematyki równowagi kwasowo- zasadowej, podąża niezbędnym szlakiem anatomii i fizjologii układu oddechowego, proponując wszechstronne podejście do problemu wspomagania i zastępowania podstawowej funkcji organizmu, jaką jest oddychanie.

Książka ta nie nauczy nikogo wentylacji mechanicznej, co stwierdzam z perspektywy swojej 30-letniej pracy zawodowej, ale będzie stanowiła bezcenny podręcznik nauki myślenia i rozumienia właśnie tego niezwykle złożonego zagadnienia.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-61104-77-3

  • Autor: 

    Ashfaq Hasan

  • Redaktor: 

    Dariusz Maciejewski

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...