-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Inne spacery
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Zielonka 2014, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 392 str., oprawa miękka
Podczas rywalizacji sportowej, nieważne w jakiej dyscyplinie i nieistotne, czy jesteś amatorem, czy olimpijczykiem, osiągasz punkt, w którym przestają się liczyć mięśnie, technika, umiejętności, siła. Na pierwszy plan wysuwa się to, co zadecyduje czy swój start zaliczysz do udanych. Zwyciężysz czy przegrasz. Co to takiego?
Gra z własną psychiką.
35. kilometr na maratonie, ostatnia długość basenu w zawodach na 200 metrów, decydujący gem w tenisie, najtrudniejszy przechwyt na drodze wspinaczkowej, ostatni podjazd na maratonie MTB, decydujący strzał na zawodach łuczniczych, rzut karny w ostatniej minucie meczu.
"Coś poszło nie tak", "To nie był mój dzień" - tak sportowcy, amatorzy i zawodowcy, tłumaczą swoje porażki. Dokładają sobie treningów fizycznych i nawet nie pomyślą, że powinni trenować również umysł.
"Psychologia dla sportowców" zawiera kilkadziesiąt technik i ćwiczeń, które pomogą w osiągnięciu i utrzymaniu optymalnego stanu umysłu podczas treningów i startów w zawodach.
Kształtowanie motywacji, pewności siebie i koncentracji. Panowanie nad lękiem, nastrojem i emocjami. Korzystanie z wizualizacji oraz muzyki. To tylko niektóre aspekty psychologii sportu poruszane w książce.
Książka wypełnia lukę w publikacjach praktycznej psychologii sportu na rynku polskim.
Katarzyna Matejczyk ─ psycholog sportu.
ZE WSTĘPU DO WYDANIA POLSKIEGO:
Na najważniejszych zawodach ciała zawodników stających naprzeciwko siebie wytrenowane są na bardzo zbliżonym poziomie. Praktycznie cały świat trenuje na podobnym sprzęcie, stosuje podobne odżywki, metody treningowe są zbliżone.
A jednak ktoś zawsze wygrywa i ktoś przegrywa. I to o ułamki sekund, milimetry, ułamki punktów… Co o tym decyduje? Sportowcy mówią: psychika lub łut szczęścia. Naszym zdaniem szanse „na pudło” wzrastają, gdy profesjonalnie trenujemy i ciało i „głowę”.
Każdy, kto ma do czynienia ze sportem wyczynowym na wysokim poziomie, wie, że wygrywa głowa.
Katarzyna Matejczyk ─ psycholog sportu.
Z WPROWADZENIA DO KSIĄŻKI:
Dr Karageorghis i prof. Terry napisali książkę, która nie tylko prezentuje założenia teoretyczne, wyniki badań i zbiór anegdot, ale też pomaga w maksymalizowaniu wyników sportowych z perspektywy psychologicznej.
Pokazuje zawodnikom, trenerom, uczniom i nauczycielom techniki umożliwiające sportowcowi osiągnięcie optymalnego stanu psychicznego podczas rywalizacji, jak również strategie radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami wynikającymi z uprawiania sportu.
Paul Dickenson, komentator sportowy telewizji BBC i były reprezentant Wielkiej Brytanii w rzucie młotem
Spis treści
Rozdział 1. Praktyka psychologii sportuRozdział 2. Motywacja
Rozdział 3. Pewność siebie
Rozdział 4. Lęk
Rozdział 5. Nastrój i emocje
Rozdział 6. Koncentracja
Rozdział 7. Wizualizacja i autohipnoza
Rozdział 8. Siła dźwięku
Książka
-
ISBN:
978-83-64709-00-5
-
Autor:
Costas I. Karageorghis, Peter C. Terry