-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.AWFiS Gdańsk
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wykorzystanie metody stymulowanych seryjnych powtórzeń ćwiczeń w indywidualnej terapii ruchowej osób autystycznych
Gdańsk 2006, wydanie 1, format 165 x 240 mm, objętość 152 str., oprawa miękka
Opracowanie jest zbiorem dotychczasowych doświadczeń z zakresu terapii ruchowej osób autystycznych, wdrażanych sukcesywnie w różnych rodzinach i placówkach terapeutycznych. Ksiażka wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu, które napotyka na wiele barier w usprawnianiu dzieci niepełnosprawnych.
W opracowaniu starano się zaprezentować metodę stymulowanych seryjnych powtórzeń ćwiczeń – SSP, której wyniki przedstawiono w kilkudziesięciu artykułach popularnych i naukowych, jak również w monografiach dotyczących uzyskanych efektów terapeutycznych w Gdańsku, w latach 1991–2006.
Problematyka terapii ruchowej niepełnosprawnych, a w szczególności dzieci autystycznych jest ważna ze względu na coraz liczniejsze przykłady rozpoznawania tego schorzenia, którego częste przypadki powodują określone skutki społeczne. Istnieje potrzeba zindywidualizowanej, specjalistycznej pomocy i opieki, a szczególnie szkolenia odpowiednio przygotowanej kadry terapeutycznej. Sytuacja ta wymaga podjęcia rozwiązań nowatorskich i kompleksowych, wśród których ważną rolę powinna spełniać terapia ruchowa, na wszystkich etapach rozwoju ontogenetycznego człowieka. Jego istotą jest stymulacja fizyczna, powodująca powstanie elastycznych schematów działań, które oprócz rozwijania funkcji motorycznej są też pierwszym krokiem w kierunku rozwoju myślenia osoby autystycznej.
W pierwszej kolejności adresatem zawartych treści są rodzice osób autystycznych, na co dzień zmagający się z niepełnosprawnością swojego dziecka. Drugą grupą, do której autor kieruje swoje przemyślenia i propozycje, są ośrodki prowadzące działalność rehabilitacyjną i terapeutyczną.
Ważnymi odbiorcami zastosowania tej metody mogą być studenci kierunków pedagogicznych i psychologicznych na uniwersytetach, szczególnie zajmujący się problematyką pedagogiki specjalnej, resocjalizacji, psychologii klinicznej i wychowawczej, słuchacze studiów podyplomowych, jak również studenci AWF.
Książka
-
ISBN:
83-89227-82-7
-
Autor:
Zbigniew Szot