Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Maciej Tanaś
Waga produktu: 0.220 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Mikom

2005, wyd. 1, format 170 x 240 mm, objętość 140 str., oprawa miękka

"Kształcenie powszechne może zostać zrealizowane jedynie wówczas, gdy wykorzystamy oryginalny system „uczenia się bez granic”. Możliwość uczenia się musi być dostępna dla każdego, w każdym czasie, wszędzie, w każdym wieku i w każdych okolicznościach."

(Federico Mayor, b. Dyrektor Generalny UNESCO)

"Realizacja prawa do edukacji w odniesieniu do każdej istoty ludzkiej na Ziemi nie jest możliwa, jeśli edukację wyobrażać się będzie tak jak w poprzednich wiekach: klasa szkolna z nauczycielem i uczniami."

(Theodore M. Hesburgh, b. Rektor University of Notre Dame)

"Edukacja jest fundamentalnym prawem każdego, ale na progu XXI w. prawo to nie przysługuje blisko miliardowi osób nie potrafiących czytać i pisać.

Czy i w jakim stopniu narzędziem działań edukacyjnych stać się może technologia informacyjna? Czy rozważania o informatycznych autostradach służących celom oświatowym nie są kolejną mrzonką?

Z pewnością TI nie jest panaceum na bolączki oświaty. Coraz powszechniej jednak akceptowana jest myśl, że oczekiwania związane z kształceniem ustawicznym dadzą się zrealizować jedynie wówczas, gdy zostaną zastosowane narzędzia nowoczesnych technologii informatycznych we właściwy sposób i w odpowiedniej liczbie.

Edukacja informatyczna jest kluczem do rozwoju gospodarczego i społecznego. W świecie, w którym twórczość i wiedza informatyczna odgrywają coraz większą rolę, prawo do edukacji informatycznej jest niczym innym, jak prawem do aktywnego i twórczego życia. O owo prawo apelują pedagodzy, zwłaszcza ci, którzy przedmiotem badań uczynili technologię kształcenia, edukację informatyczną i medialną."

(Maciej Tanaś)

Książka

  • ISBN: 

    83-7279-488-X

  • Redaktor: 

    Maciej Tanaś

Inne tytuły z tej serii: