Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: S. Sastre Fernandez, Zbigniew Śliwiński
Waga produktu: 0.500 kg
EAN: 9788392305811
Wysyłka od: 9.90 PLN

Ostrowiec Św., wydanie 1, format 165 x 235, objętość 219 str., oprawa miękka

Książka zawiera wiele sformułowań naukowych, trudnych także dla fachowego personelu medycznego, ale także wiele wiadomości koniecznych dla lekarzy i fizjoterapeutów zajmujących się leczeniem skolioz. Jest także poradnikiem bogato ilustrowanym, dzięki czemu powtarzanie ćwiczeń z dzieckiem w domu rodzinnym staje się łatwiejsze po odpowiednim instruktażu wykonanym przez fizjoterapeutę przeszkolonego w metodzie Sastre. Powinna stać się podstawowym podręcznikiem dla studentów kierunku fizjoterapia, studentów kierunku lekarskiego oraz rodziców dzieci chorujących na skoliozę.

Niniejsza praca jest wprowadzeniem do filogenezy i ontogenezy kręgosłupa. Porównuje różnice, które istnieją pomiędzy czworonożnością i dwunożnością oraz przedstawia trudności w podejściu etiopatologicznym do skrzywień kręgosłupa, a także kontrowersje, jakie wzbudzają wśród niektórych specjalistów zabiegi fizjoterapeutyczne.

Opracowanie niniejsze opisuje anatomię i fizjologię kręgosłupa, części twardych i miękkich, a także anatomopatologie i fizjopatologie skrzywienia kręgosłupa wraz z technikami ich oceny i późniejszego postępowania.
Zastosowanie metody FED w przypadku skrzywień kręgosłupa jest przedstawione dokładnie i kompleksowo, zarówno poprzez opis zastosowania Jednostki FED jak i jej użycia i obsługi. Załącza się opis wybranych, w większości innowacyjnych technik kinezyterapii analitycznej, które przedstawia się i ilustruje w sposób naukowy.

Rozdział poświęcony naukowej podstawie FED przedstawia rozwój badań przeprowadzonych przez autora i jego zespół początkowo na królikach, z których to eksperymentów wyłonił się projekt Jednostki FED, który w końcu doprowadził do zastosowania tej metody u ludzi ze skrzywieniami kręgosłupa. Przedstawia się skutki zastosowania metody FED w 400 przypadkach skoliozy w okresie od 1990 do 2005 roku. Szeroka dyskusja nad efektami terapeutycznymi eksperymentów i skutkami ich przeprowadzenia u ludzi w ciągu ostatnich 15 lat doceniła skuteczność metody FED i doprowadziła do wskazywania tej metody jako terapii pierwszego wyboru. Obejmuje również podstawy biofizyczne i różne fazy procesu terapeutycznego. A także, jako konkluzję, w rozdziale tym przedstawia się korzyści zastosowania metody FED zarówno dla użytkownika jak i społeczeństwa oraz praktyczne przypadki udowadniające efektywność korekcyjną tej metody w leczeniu ciężkich przypadków skoliozy.

Ostatnia część książki poświęcona jest leczeniu ortopedycznemu skoliozy.
Obszerna bibliografia dotycząca poruszanych tematów wspomaga zawartość naukową każdego rozdziału.

Spis treści

1. Wprowadzenie
2. Skrzywienia kręgosłupa
3. Ocena i śledzenie rozwoju
4. Leczenie, metoda FED
5. Podstawy naukowe
6. Leczenie ortopedyczne
7. Indeks alfabetyczny

Książka

  • ISBN: 

    978-83-92305-81-1

  • Autor: 

    S. Sastre Fernandez

  • Redaktor: 

    Zbigniew Śliwiński

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss