Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Ewa Kozdroń,
Waga produktu: 0.200 kg
EAN: 8389630001
Wysyłka od: 8.00 PLN
Wydawca: AWF Warszawa

Warszawa, 2004, wyd. 1, Format 165 x 235 mm, objętość 76 str., oprawa miękka
Celem PRROS jest promocja zdrowego stylu życia wśród osób starszych. Świadomość, że w coraz większym stopniu można zapobiec chorobom powoduje, iż próbujemy poznać metody utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu. W przypadku chorób cywilizacyjnych istnieją dwa rodzaje zachowań: 1) wzięcie na siebie odpowiedzialności za własne zdrowie zdobywając informację z zakresu profilaktyki i terapii ewentualnego schorzenia, oraz 2) bezczynne czekanie na samoistne ustąpienie dolegliwości i korzystanie z opieki lekarza dopiero wtedy, gdy stan zdrowia ulega radykalnemu pogorszeniu, a zaawansowanie choroby jest tak duże, że rokowanie co do wyleczenia często bywa niepomyślne.
Ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę z konieczności podejmowania działań zapobiegających określonym chorobom. Chcieliby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem do późnych lat życia, ale nie wiedzą jakie podjąć działania, żeby urzeczywistnić te pragnienia. U osób starszych małe zainteresowanie rekreacją, brak motywacji oraz potrzeb jej uprawiania, wynika przede wszystkim z niewiedzy lub niedostatecznej informacji co do prozdrowotnej roli właściwie prowadzonej aktywności ruchowej, a także z braku hedonistycznych doznań, wynikających z samego uczestnictwa w rekreacji ruchowej.
W ramach promocji zdrowia, uczestnictwo w PRROS stanowi pierwszy krok do zmiany stylu życia. Prozdrowotne zachowania, czyli odpowiednia aktywność ruchowa, właściwe żywienie, wypoczynek, higieniczny tryb życia ? to najlepsza profilaktyka chorób, to lek najskuteczniejszy, najtańszy i bez działań ubocznych.

Spis treści

Część I

1. Wprowadzenie...5
2. Główne założenia Programu Rakreacji Ruchowej Osób Starszych...8
3. Założenia organizacyjno-metodyczne PRROS...9
4. Szczegółowe zasady budowy i sposobu realizacji II etapu PRROS...12
5. Zasady metodyczne dotyczące bezpiecznego prowadzenia zajęć z osobami starszymi...37
6. Wskazówki organizacyjno-metodyczne przy realizacji PRROS...41

Część II

1. Gimnastyka prozdrowotna - przykładowy zestaw ćwiczeń...44
2. Gimnastyka w domu...61
3. Marsz - zestaw ćwiczeń uzupełniających...67
4. Załączniki PRROS...71
Literatura...75


Książka

  • ISBN: 

    83-89630-00-1

  • Autor: 

    Ewa Kozdroń

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss