Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Monika Binkowska-Bury
Waga produktu: 0.200 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788373384859
Wysyłka od: 9.00 PLN


Rzeszów 2009,  wyd. 1, format 165 x 235, objętość 156 str., oprawa miękka

Zachowania zdrowotne są tematem bardzo aktualnym, stanowiącym przedmiot zainteresowania wielu dyscyplin nauk społecznych. Okres młodzieńczy, a szczególnie czas studiów, jest związany z usamodzielnieniem się i zwiększeniem niezależności. Niewątpliwie istotny wpływ na to mają czynniki zewnętrzne, jak odmienne warunki życia społecznego młodzieży akademickiej, rodzaj uczelni i tok realizowanych studiów.

Opracowanie zawiera pełną systematyzację wiedzy dotyczącej koncepcji zdrowia i jego uwarunkowań w odniesieniu do zachowań zdrowotnych i jest poparte badaniami autorskimi. Odwołuje się do salutogenetycznego podejścia, w myśl którego istnieją pewne zasoby (potencjały) zdrowia, czyli właściwości tkwiące w podmiocie oraz w środowisku mające pozytywne znaczenie w interakcji zdrowotnej.

Autorka szczegółowo omawia wpływ poczucia koherencji na zdrowie człowieka. Ukazuje złożoność zależności pomiędzy środowiskiem młodzieży akademickiej a zachowaniami zdrowotnymi.

Przybliżenie psychologicznych uwarunkowań zachowań zdrowotnych u młodych ludzi odpowiada na zapotrzebowania płynące ze sfery praktyki społecznej.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7338-485-9

  • Autor: 

    Monika Binkowska-Bury

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss