Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Jerzy Kosiewicz
Waga produktu: 1.100 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 5.99 PLN
Wydawca: Almamer

Sport Kultura Społeczeństwo Księga pamiątkowa w 75-lecie urodzin Profesora Zbigniewa Krawczyka

Warszawa 2006, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 589 str., oprawa miękka

W tradycji akademickiej uczniowie, przyjaciele i współpracownicy ofiarują wybitnym uczonym księgi pamiątkowe nawiązujące do dorobku jubilatów. Tak też jest w przypadku niniejszego wydawnictwa, które jest darem z okazji 75-lecia urodzin Profesora Zbigniewa Krawczyka - cenionego i poważanego znawcy nauk humanistycznych oraz wychowawcy wielu pokoleń studentów i pracowników naukowodydaktycznych.

Napisanie zwięzle i bez patosu o Panu Profesorze nie należy do zadań łatwych, gdyż Jego biografię tworzy bogactwo doniosłych zdarzeń, które najpełniej rysują Osobę Jubilata.

Zasadniczy kierunek dociekań naukowych Profesora Zbigniewa Krawczyka koncentruje się na aksjologii ciała i kultury fizycznej, jak również filozofii i socjologii sportu. Wiele uwagi Pan Profesor poświęcił relacjom między sportem i kulturą oraz instytucjonalizacji i profesjonalizacji kultury fizycznej. Ponadto należy tu wymienić koncepcję kultury fizycznej ujmowanej w procesie zmian ustrojowych i uniwersalnych. Rozległe zainteresowania i talent zaowocowały imponującym dorobkiem naukowym, publicystycznym i dydaktycznym, uznawanym także przez zagraniczne środowisko naukowe. Aktywność Profesora, oddanie sprawom nauki i dydaktyki, wiedza, doświadczenie i autorytet sprawiły, że powierzono Mu wiele ważnych funkcji w środowisku akademickim, w tym stanowisko Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Warszawie dostąpiła zaszczytu współpracy z Panem Profesorem od 2000 roku. Jubilat wniósł do naszej uczelni wybitne idee, stając się niedoścignionym wzorcem dla młodego pokolenia naukowców. Od 2001 roku Pan Profesor zgodził się objąć pieczę nad badaniami naukowymi prowadzonymi w Wyższej Szkole Ekonomicznej. Jego doświadczenie, wiedza i oddanie nauce są nieocenione na polu dociekań naukowych.

Osiągnięcia i dokonania Pana Profesora Zbigniewa Krawczyka świadczą o Jego wybitnych zaletach i ogromnej pracowitości. Przedstawiony zarys sylwetki Jubilata oraz wskazane dane biograficzne nie są w stanie oddać jego nieprzeciętnej osobowości oraz właściwego miejsca, jakie zajmuje od lat w polskiej i światowej nauce. Cechą charakterystyczną Jego dokonań naukowych jest wyjątkowa i niespotykana umiejętność celnego i precyzyjnego formułowania skomplikowanych problemów naukowych oraz prezentowania ich w doskonałej formie.

W Księdze Pamiątkowej znajdzie czytelnik wybrane publikacje Profesora a także całą paletę różnorodnych artykułów napisanych przez Jego przyjaciół i wychowanków. Podkreślono w nich wielokrotnie wysoki autorytet naukowy i moralny Jubilata oraz Jego zasługi dla środowiska naukowego i akademickiego. Księga w zamyśle wydawcy ma być nie tylko uhonorowaniem dzieła Jubilata, ale też wyrazem podziwu i uznania, jakim jest darzony przez swoich przyjaciół i wychowanków.


Rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie
prof. dr Janusz Merski

Książka

  • ISBN: 

    83-60197-14-8

  • Redaktor: 

    Jerzy Kosiewicz

Inne tytuły z tej serii: