Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Marcin Papierz
Waga produktu: 0.5 kg
EAN: 23009403
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Asystent Trenera
ASYSTENT TRENERA
„Asystent Trenera" powstał m.in. po to, by dzielić się wiedzą. Trenerem, który bardzo chętnie to robi, jest Michał Probierz. Mimo intensywnej końcówki sezonu znalazł dla nas czas i odpowiedział na pytania, które zadaliście za pośrednictwem naszej grupy na Facebooku - ASYSTENT TRENERA. Dołączył do tego przykładowe treningi, które stosuje w Jagiellonii Białystok.
Nie każdy jednak prowadzi zespół w Ekstraklasie, dlatego nie zapominamy o trenerach pracujących u podstawy piłkarskiej piramidy, czyli z amatorami. To Wy macie o wiele więcej problemów i trudniejszych zadań niż szkoleniowcy w futbolu zawodowym. Dlatego gorąco polecam artykuł „Model pracy w zespołach amatorskich"!
Bez względu na poziom rozgrywkowy na pewno warto skutecznie się przygotować do rozegrania dobrej końcówki meczu tak, aby po jego zakończeniu móc powiedzieć: „wszystko dobre, co się dobrze kończy!". Z pomocą spieszą współpracujący z nami psychologowie.
A jak skutecznie wychować bramkarzy, którzy w przyszłości będą w stanie podjąć rywalizację sportową w klubach występujących na najwyższym poziomie rozgrywkowym? Szczególnie gdy trendy w szkoleniu bramkarzy nieustannie ewoluują, zmienia się metodyka i styl pracy. Autor artykułu „Łapać albo nie łapać - oto jest pytanie” zauważył ciekawy trend wywodzący się z tzw. szkoły południowej, otóż mnogość ćwiczeń mających na celu doprowadzenie do perfekcji wybijania i wypychania piłki rękoma. Dlaczego więc „nie łapią”? Odpowiedź w artykule...
Tak jak rozpoczynaliśmy, tak i kończymy..., czyli dzieleniem się wiedzą. Autor sprawozdania ze stażu trenerskiego w klubie Crystal Palace FC na przykładzie zespołu U18 jest twórcą projektu DzielęSięWiedzą. Właściwe podejście!
PS. Sądzę, że wielu z Was może zainteresować ostatni, ale zdecydowanie nie najmniej ważny artykuł w tym wydaniu zajmujący się sprawami odpowiedniego uregulowania stosunków zatrudnienia trenerów z klubami i akademiami piłkarskimi

TRENER
Drodzy Trenerzy,
zakończyły się rozgrywki ligowe w Polsce, a teraz wszyscy żyjemy już mistrzostwami Europy we Francji. Będziemy przypatrywać się nowym trendom piłkarskim, bo każdy turniej jakieś za sobą niesie. Jesteśmy całym sercem z selekcjonerem Adamem Nawalką i reprezentacją Polski. Jestem przekonany, że nasi piłkarze zrobią wszystko, by na EURO 2016 zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Od I czerwca 2016 roku nowym Szefem Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN został Dariusz Pasieka, który jest również Zastępcą Dyrektora w Szkole Trenerów PZPN, usytuowanej na terenie AWF w Białej Podlaskiej. Znacie go doskonale i - tak samo jak ja - wiecie, że świetnie sprawdzi się w nowej roli. Darek to doświadczony trener, a zarazem fantastyczny wychowawca. Zrobi dużo dobrego dla polskiego szkolenia.
Dnia 31 maja 2016 roku na zasłużoną emeryturę odszedł z kolei Piotr Maranda, który byl pracownikiem Departamentu Szkolenia i Rozgrywek Międzynarodowych oraz poprzednim Szefem Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN. Piotr Maranda pracował w federacji przez 30 lat. Jego rola w zakresie szkolenia i kształcenia polskich trenerów była olbrzymia. Składamy mu wyrazy uznania i wielkie podziękowania!
Dla wszystkich szkoleniowców mamy obowiązkową lekturę na wakacje! Oprócz „Trenera" i „Asystenta Trenera" zapoznajcie się też z Narodowym Modelem Gry PZPN. Naszą główną motywacją było przygotowanie narzędzia dla trenerów, a nie gotowych rozwiązań. Chcieliśmy przedstawić standardy zachowania się zawodników na danej pozycji. Zadaniem trenerów z kolei jest to, aby potrafić z tych informacji skorzystać i przygotować dane ćwiczenia. W Narodowym Modelu Gry PZPN każdy znajdzie coś dla siebie, coś co Was zainspiruje i zaciekawi, a dzięki tej publikacji staniecie się jeszcze lepszymi trenerami.
Narodowy Model Gry będzie przedstawiany na każdym kursie trenerskim prowadzonym przez Szkolę Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej oraz przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Ponadto NMG został wysłany do każdego z siedmiu tysięcy klubów piłkarskich w Polsce. Elektroniczne wydanie jest do darmowego pobrania na stronie www.pzpn.pl. Każdy trener może również zgłosić się po papierowy Narodowy Model Gry po zalogowaniu się na www.pzpn24.pzpn.pl. Nie zwlekajcie i zróbcie to już dziś! Łączy nas piłka.

Spis treści

Asystent Trenera
Trener musi podejmować ryzyko!
Model pracy w zespołach amatorskich
Umysłowo-psychiczne dyspozycje jako podłoże kształtowania kreatywności w grze piłkarzy nożnych
Zarządzanie przestrzenią na boisku
Zbiór rozgrzewek zespołów ekstraklasowych w sezonie 2012/2013
Badania fikcjonalne dla piłkarzy nożnych- zbędny gadżet czy absolutna konieczność
Powrót do przyszłości
Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Ostatnie minuty meczu
Emocjonalna Liga Mistrzów
Rutyna - psychologiczne BPS
Treningi indywidualne według Lech Poznań Football Academy
Łapać albo nie łapać- oto jest pytanie
Prowadząc Piłkarza - prowadząc Dziecko, czyli słów kilka o umiejętnym stawianiu celów
Sprawozdanie ze stażu trenerskiego w klubie Crystal Palace FC na przykładzie zespołu U18
Formy prawne świadczenia usług trenerskich

TRENER
OSTATNIE ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI KOBIET U15*
NAJWAŻNIEJSZA JEST WIZJA TRENERA
Trening techniczno-taktyczny reprezentacji Polski kobiet U15
„TEN CHŁOPAK TO POŁĄCZENIE REUSA I COUTINHO" CZYLI GRAMY DLA POLSKI!
Sprawozdanie z IV sesji kursu dla trenerów UEFA Elite Youth A w Akademii Red Bull Salzburg
Wyjazdowa sesja kursu trenerskiego UEFA Elite Youth A w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin

Książka

 • ISBN: 

  2300-9403

 • Redaktor: 

  Marcin Papierz

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2016

 • Format: 

  210 x 297 mm

 • Liczba stron: 

  106

 • Oprawa: 

  Miękka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss