Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Krzysztof Kałużny,
Waga produktu: 0.250 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 5.99 PLN
Wydawca: AWF Wrocław


Wrocław 2010, wyd. 1, format 165 x 240, objętość 140 str., oprawa miękka

Zaproponowane przez autora zabawy i gry ruchowe stanowią wyłącznie podstawę do stworzenia kolejnych, każdy bowiem nauczyciel czy instruktor ma własny, rozbudowany i wypróbowany ich repertuar. Często jedna zabawa lub gra występuje w wielu wersjach mniej lub bardziej podobnych do siebie. Dlatego też opracowanie to jest jedynie próbą zebrania tego, co jest lub może być stosowane i co może być przydatne w pracy z klasą czy drużyną. Przedstawione zabawy, gry czy wyścigi, w założeniu autora, mają stanowić punkt wyjścia następnych opracowań. Poruszana w książce problematyka nie rozwiązuje w pełni zagadnień dotyczących zabaw i gier, lecz stanowi tylko inspirację do dalszych poszukiwań i rozwiązań.

Fundamentem przedstawionych zabaw i gier ruchowych są niektóre reguły i zasady proponowane przez autorów innych gier. Zostały one specjalnie dostosowane do potrzeb tego opracowania [2, 4-6, 8, 16, 22-24]. W trakcie przygotowywania podręcznika autor nie korzystał z literatury stricte dotyczącej tego zakresu wiedzy, choć jest mu ona znana [l, 20, 21].

Autor, oddając niniejszą pozycję w ręce nauczycieli, instruktorów i trenerów, jest przekonany, że po jej lekturze pojawią się merytoryczne refleksje dotyczące sposobów przygotowania zawodników do gry w unihokeja. Ma również nadzieję, że praktycy znajdą tu wiele ciekawych informacji oraz propozycji zabaw i gier wzbogacających i porządkujących ich wiedzę.


Spis treści

Wprowadzenie,
1. Ogólne informacje o unihokcju,
Rys historyczny,
Zarys rozwoju unihokeja w Polsce,
2. Charakterystyka gry w unihokeja,
Boisko i sprzęt,
Specjalne umiejętności ruchowe graczy,
Działania pomocnicze i główne w unihokcju,
3. Wskazówki metodyczne dotyczące zabaw i gier,
Klasyfikacja zabaw i gier ruehowych,
Wskazówki metodyczne,
Zasady i reguły dydaktyczne,
Znaki zastosowane w opisaeh zabaw i gier,
4. Zabawy pomocne w nauce i doskonaleniu pomocniczych i głównych czynności ruchowych gracza,
5. Gry w nauczaniu i doskonaleniu głównych i pomocniczych czynności ruchowych graczy w działaniach ofensywnych i defensywnych,
6. Wyścigi i sztafety doskonalące specjalne umiejętności graczy,
Bibliografia,
Wykaz zabaw i gier,

Książka

  • ISBN: 

    978-83-89156-07-5

  • Autor: 

    Krzysztof Kałużny

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...