Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Przemysław Piotrowski,
Waga produktu: 0.220 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788301169626
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: PWN


Warszawa 2012, wydanie 1, format 143 x 205, objętość 168 str., oprawa miękka

Książka przedstawia zjawisko agresywnego zachowania kibiców piłki nożnej, które w ostatnich latach stało się szczególnie ważnym problemem społecznym nie tylko w Polsce.

Autor omawia: ¦ zmiany wizerunku polskich kibiców piłki nożnej ¦ przyczyny chuligańskich zachowań na stadionach ¦ profilaktykę i prewencję futbolowego chuligaństwa ¦ rolę mediów i policji w rozwiązaniu problemu chuligaństwa kibiców.

Książka jest przeznaczona dla studentów i pracowników naukowych resocjalizacji, pedagogiki, psychologii i innych nauk społecznych, specjalistów zajmujących się aktualnymi problemami społecznymi i sportem.

Przemysław Piotrowski, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w psychologii społecznej ze szczególnym uwzględnieniem zachowań zbiorowych, agresji, zachowań dewiacyjnych i przestępczości. Autor m.in.: Szalikowcy. O zachowaniach dewiacyjnych kibiców sportowych (2000), Subkultury młodzieżowe. Aspekty psychospołeczne (2003).

Książka Przemysława Piotrowskiego może stanowić kompendium wiedzy i zbiór zasad postępowania w opanowywaniu patologii związanej z futbolem i zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa na polskich stadionach.

Prof. dr hab. Adam Stankowski

Książka

  • ISBN: 

    978-83-01-16962-6

  • Autor: 

    Przemysław Piotrowski

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss