Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Wojciech Zawadzki,Roman Skiba,
Waga produktu: 0.770 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN

Wrocław 2009, format 210 x 297, objętość 199 str., oprawa miękka

Książka przedstawia historię sekcji szermierczej AZS Wrocław w latach 1946 - 2008  a została wydana w związku z 100-leciem Akademickiego Związku Sportowego oraz 50-leciem pracy trenerskiej Adama Medyńskiego.

W sporcie najważniejsze są wyniki, to one określają pozycje zawodników ale również i trenerów. Ta książka pokazuje ogrom osiągnięć jakie miała sekcja szermiercza w ciągu ostatnich 50 lat, gdy Adam Medyński był w niej początkowo zawodnikiem, a później trenerem

Składa się ona z dwóch części.

W pierwszej redaktor Roman Skiba w rozmowach z głównym bohaterem, jego współpracownikami oraz zawodnikami, próbuje opisać ich wspomnienia z czasów pobytu w sekcji. Głównym rozmówcą jest Adam Medyński, który próbuje opowiedzieć dzieje sekcji, określić przełomowe momenty, swoje przemyślenia i działania w różnych okresach. Opowiada o trenerach, z którymi współpracował, a przede wszystkim o swoich wychowankach .

Druga część jest kroniką osiągnięć sekcji szermierczej opracowana przez byłego działacza AZS Politechnika Wojciecha Zawadzkiego. Autor uważał, że wypunktowanie miejsc i medali zdobytych przez zawodników to zdecydowanie za mało. Postanowił, wzorując się na wydawcy „Kronik”, uzupełnić je relacjami prasowymi, wywiadami, zdjęciami, materiałami reklamowymi tak, żeby te najważniejsze sukcesy i wydarzenia przybliżyć i przypomnieć. Autor chciał  pokazać jak sekcja szermiercza AZS Wrocław, która w swojej historii czterokrotnie zmieniała swoje przyporządkowanie organizacyjne w środowisku akademickim, rozwijała się, jakie miała problemy.

Kronika sekcji zawiera ponadto:

-wyniki i relacje z wszystkich po roku 1960 najważniejszych międzynarodowych osiągnięć polskich  szpadzistów i szpadzistek.

-wyniki finałów 50 ostatnich mistrzostw Polski w szpadzie mężczyzn

-wyniki finałów wszystkich mistrzostw Polski w szpadzie kobiet.

-informacje jak potoczyły się losy zawodników, którzy odeszli z AZSu

-opisy niektórych dramatycznych zdarzeń na planszach

Książka liczy 200 stron formatu A4 zawiera blisko 500 zdjęć w większości po raz pierwszy publikowanych.

Więcej informacji na Internetowym Magazynie Szermierczym.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-928885-0-5

  • Autor: 

    Wojciech Zawadzki,Roman Skiba

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss