Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Stanisław Dyndał
Waga produktu: 0.45 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788376145174
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Ignatianum

Przygotowaną monografię naukową oceniam bardzo wysoko. […] Uważam, że zapełni ona lukę w zakresie tego rodzaju literatury, jako opracowanie ważne poznawczo i jednocześnie praktycznie przydatne. Można tę książkę polecić nie tylko miłośnikom judo i badaczom sztuk walki, ale zwłaszcza pedagogom, nauczycielom wychowania fizycznego i instruktorom, jak również rodzicom szkolnych dzieci i dyrekcjom szkół.

prof. zw. dr hab. Wojciech J. Cynarski

Opracowanie ma charakter teoretyczno-empiryczny. W części teoretycznej autor dokonał wnikliwej analizy literatury przedmiotu na temat teoretycznych podstaw uprawiania sportu przez dzieci i młodzież, w szczególności zaś miejsca sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży, istoty i założeń Dalekowschodniej Sztuki Walki – Judo oraz merytorycznych i wychowawczych aspektów funkcjonowania sekcji Judo PKS Kolping Jarosław. Część empiryczna pracy zawiera założenia metodologiczne, prezentację i analizę wyników badań własnych. […] Celem badań była diagnoza w zakresie motywów podejmowania treningu, wpływu treningów na zachowania zdrowotne dzieci i młodzieży trenującej judo w PKS Kolping w Jarosławiu oraz ich hierarchię wartości.

Dzięki przeprowadzonym badaniom została zaktualizowana i wzbogacona wiedza na temat roli sportu, ze szczególnym uwzględnieniem judo uprawianego przez młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych, jego przejawów i konsekwencji. Wyniki przeprowadzonych badań mogą być wykorzystane w praktyce wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.

dr hab. Czesław Lewicki

ks. Stanisław Dyndał – doktor nauk teologicznych w zakresie teologii pastoralnej, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, oficer Wojska Polskiego. Absolwent podyplomowych kwalifikacyjnych studiów etycznych (KUL Lublin), kursu oficerskiego (Wyższa Szkoła Wojsk Lądowych we Wrocławiu), kursu kierowników duchowych (Szkoła Formatorów w Krakowie), instruktor ratownictwa drogowego. Przez kilka lat pracował jako wykładowca pedagogiki w PWSTE w Jarosławiu, PWSZ w Sanoku oraz w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym we Lwowie. Wychowawca i trener judo klasy III (trzeci dan) dzieci i młodzieży w Parafialnym Klubie Sportowym Kolping Jarosław, trener wielu medalistów Mistrzostw Polski Uczniowskich i Parafialnych Klubów Sportowych w kategoriach dziecięcych w judo. Dwukrotny medalista Mistrzostw Polski Weteranów w judo.

Parametry

 • Tytuł: 

  Znaczenie sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży na przykładzie działalności sekcji judo P.K.S. Kolping Jarosław

 • ISBN: 

  9788376145174

 • Autor: 

  Stanisław Dyndał

 • Rok wydania: 

  2021

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  302

 • Szerokość produktu: 

  16.5

 • Wysokość produktu: 

  23.5

 • Okładka: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss