Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Saulo Ribeiro, Kevin Howell
Waga produktu: 1.65 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Galaktyka

Nie ma wśród czołowych zawodników MMA takich, którzy lekceważyliby brazylijskie jiu-jitsu. To część kanonu mieszanych sztuk walki
Brazylijskie jiu-jitsu nie jest typową książką techniczną. To szczegółowy podręcznik szkoleniowy, który zmieni sposób nauczania jiu-jitsu na całym świecie.

Saulo Ribeiro sześciokrotny mistrz świata w brazylijskim jiu-jitsu i dwukrotny mistrz świata w ADCC submission wrestling – słynie ze znajomości funkcjonalnego jiu-jitsu i znakomitej techniki. W swojej książce Ribeiro po raz pierwszy dzieli się z czytelnikami rewolucyjnym systemem grapplingu, przedstawiając ponad 200 technik, które pozwolą ci podążać drogą od białego do czarnego pasa. Omówienie typowych błędów popełnianych w jiu-jitsu i praktycznych metod ich unikania czyni tę książkę lekturą obowiązkową dla wszystkich ćwiczących. Nawet podstawowe techniki ożywają dzięki Ribeiro, który rzuca nowe światło na teorie i strategie uważane do niedawna za przestarzałe. Dzięki systemowi wypróbowanemu i przetestowanemu na najwyższym poziomie rywalizacji Ribeiro oszlifuje twoje podstawowe umiejętności pas po pasie i pozwoli osiągnąć doskonałość.

„Mój brat Saulo od lat wykazywał się niezwykłymi umiejętnościami dostrzegania, tłumaczenia i pokazywania prawdziwej natury mojego jiu-jitsu. To dzięki niemu mogłem kroczyć własną drogą w tej niesamowitej sztuce. Mam szczerą nadzieję, że zawarte w tej książce nauki Saulo pomogą ci znaleźć własną ścieżkę, tak jak pomogły mnie”.
Alexandre „Xande” Ribeiro, sześciokrotny mistrz świata w brazylijskim jiu-jitsu, mistrz świata w ADCC submission wrestling w 2007 roku

„Saulo jest bez wątpienia najzdolniejszym zdobywcą czarnego pasa, jakiego wyszkoliłem w ciągu dwudziestu czterech lat pracy! Dziś trudno go pokonać – jako rywala, trenera czy nauczyciela”.
Royler Gracie, czterokrotny mistrz świata w brazylijskim jiu-jitsu, trzykrotny mistrz świata w ADCC submission wrestling

„Wierzę, że jeśli chcesz być najlepszy, musisz wzorować się na najlepszych. Saulo jest kimś więcej niż mistrzem; jest znakomitym mentorem i przyjacielem. Poznanie go było dla mnie motywacją i pchnęło na wyższy poziom rywalizacji w mojej karierze. Jestem przekonany, że to doświadczenie pozwoli mi osiągnąć szczyt swoich możliwości. Trening pod pieczą Saulo był niesamowitym przeżyciem, które zainspirowało mnie do zdobycia czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu”.
Diego „The Nightmare” Sanchez, zwycięzca pierwszego sezonu The Ultimate Fighter, zawodnik UFC

"Książka Saulo Ribeiro to niekwestionowany must--have każdego jiujiteiro – niezależnie od poziomu zaawansowania. Znajdzie w niej coś dla siebie zarówno biały pas, zaczynający swoją przygodę z tym sportem, jak i czarny, od wielu lat szlifujący umiejętności na macie. Nareszcie na rynku pojawiło się kompendium wiedzy, które w przystępny i ciekawy sposób objaśnia zasady oraz techniki tego wszechstronnego sportu, jakim jest brazylijskie jiu-jitsu, i szczegółowo omawia wszystkie kolejne stopnie zaawansowania. Opracowanie zawiera także wiele ilustracji, które obrazują wykonywanie opisanych technik. Autor zwraca przy tym uwagę na najczęściej popełniane błędy, dzięki czemu czytelnik może dokładnie przemyśleć swój dotychczasowy model walki, skorygować go i uzupełnić o ogrom wiedzy zawartej w książce."
Michał „Kauża” Kaużyński, czarny pas BJJ, multimedalista zawodów krajowych oraz międzynarodowych, trener

"Saulo Ribeiro zabiera czytelnika w emocjonującą podróż przez wszystkie stopnie wtajemniczenia w brazylijskim jiu-jitsu. Szczegółowo omawia techniki i bogato je ilustruje, co ułatwia ich zrozumienie. Opisuje także najczęściej popełniane błędy, co czyni tę książkę świetnym podręcznikiem do nauki tej sztuki walki. Obszerna analiza teoretycznych aspektów jiu-jitsu sprawia, że czytelnik nie tylko będzie wiedział, jak wykonać ćwiczenie, ale również dlaczego robi się to w określony sposób. Z książki skorzystają zarówno początkujący, którzy chcą zrozumieć podstawy jiu-jitsu, jak i doświadczeni trenujący, którzy szukają uzupełnienia swoich umiejętności i wiedzy. Polecam ją każdemu, niezależnie od tego, jaki ma stopień zaawansowania."
Tomasz „Wujek” Piwowarski, czarny pas BJJ, wicemistrz Polski, mistrz Europy, główny trener w Octopus Łódź

Parametry

 • Tytuł: 

  Brazylijskie JIU-JITSU Od białego do czarnego pasa

 • ISBN: 

  9788375798159

 • Autor: 

  Saulo Ribeiro, Kevin Howell

 • Rok wydania: 

  2021

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  368

 • Szerokość produktu: 

  21

 • Wysokość produktu: 

  29

 • Okładka: 

  twarda

Inne tytuły z tej serii: