Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Piotr Halemba
Waga produktu: 0.500 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788360841464
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: AWF Katowice

Katowice 2010, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 247 str., oprawa miękka

Poniższe opracowanie jest kontynuacją problematyki zawartej w monografii "Współczesne problemy zarządzania sportem i turystyką" powstałej w ramach badań prowadzonych w Katedrze Turystyki, Rekreacji i Zarządzania Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w roku 2008. Od ubiegłego roku wiele się zmieniło, zarówno w kwestiach zarządzania poszczególnymi sektorami kultury fizycznej i turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem sportu w kontekście przygotowań do Euro 2012, jak i wewnątrz struktury Uczelni, gdzie wydzielono nowy zupełnie odrębny Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką.

Problematyka sprawnego zarządzania jest z roku na rok coraz bardziej doceniana w skali kraju, zarówno w sensie badawczo-dydaktycznym na poziomie akademickim, jak i pod względem praktycznego zastosowania i wykorzystania tych osiągnięć dla celów pragmatycznych w codziennym życiu. W porównaniu z poprzednią publikacją opracowanie zostało wzbogacone o niezwykle istotną i ważną tematykę zarządzania w kontekście szeroko pojętej ochrony zdrowia, fizjoterapii i organizacji aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Koniec XX wieku, a zwłaszcza przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w roku 2004 to czas dynamicznego rozwoju sportu i niestety w mniejszym stopniu turystyki osób niepełnosprawnych. Problem dotyczący blisko 6 mln naszych rodaków jest ogromnym wyzwaniem, tak dla władz państwowych, jak i całego społeczeństwa.

Tematycznie opracowanie podzielone jest na 4 części. Pierwsza pt. "Wykorzystanie nowoczesnych systemów zarządzania w sporcie" zawiera 8 m1ykułów bezpośrednio dotyczących tej tematyki oraz w jednym przypadku traktuje o dostępności obiektów rekreacyjno-sportowych i aktywności fizycznej mieszkańców zarówno miast jak i wsi w Polsce. Część druga przedstawia współczesne problemy organizacji i zarządzania w turystyce i podzielona jest na 6 rozdziałów. W trzeciej ujęto w ośmiu artykułach treści z zakresu szeroko pojętej ochrony zdrowia, fizjoterapii, sportu i turystyki. Dokonano analizy możliwości ich rozwoju, roli i znaczenia zarządzania dotyczy zarówno zdrowej części społeczeństwa jak i osób niepełnosprawnych. W części czwartej znalazły się uniwersalne aspekty zarządzania i możliwości ich zastosowania w kulturze fizycznej i turystyce. Wszystkie artykuły posiadają tytuł i streszczenie w języku angielskim.

Ze względu na obszerność opracowania, zgodnie z sugestiami recenzentów całość została podzielona na 2 odrębnie wydane tomy. Pragnę w tym miejscu podziękować szanownym recenzentom prof. zw. dr hab. Stanisławowi Borkowskiemu oraz prof. dr hab. Januszowi Grabara za cenne uwagi oraz sugestie dotyczące książki.

 

Spis treści

Wstęp
Rozdział 1- WYKORZYSTANIE NOWOCZESNYCH SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA W SPORCIE
- Pomiar potencjału przedsiębiorczości w publicznych organizacjach sportu i rekreacji
- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jako źródło kapitału dla klubów sportowych
- Kryzys finansowy oraz jego szeroko pojęty wpływ na rozwój sportu
- Ubezpieczenie jako narzędzie zarządzania rynkiem urazu w sporcie wyczynowym na przykładzie klubów Ekstraklasy piłki nożnej

Rozdział 2 - WSPÓŁCZESNE PROBLEMY ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA W TURYSTYCE
- Źródła kryzysu finansowego i jego wpływ na sektor turystyczny w Polsce
- System zarządzania jakością w turystyce
- Wykorzystanie analizy przypadku w procesie doskonalenia jakości zajęć zarządzania turystyką w Akademii Wychowania Fizycznego
w Katowicach

Rozdział 3 - ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA, FIZJOTERAPII I SPORCIE OSÓB NIE PEŁNOSPRAWNYCH
- Rola i znaczenie zarządzania dotyczące uczestnictwa osób niepełnosprawnych w sporcie, na przykładzie PTSS "Sprawni Razem"
- Różnorodność przychodów szansą na rozwój spółek uzdrowiskowych w Polsce
- Szanse i zagrożenia niepełnosprawnych pracowników sektora usług turystycznych

Rozdział 4 - UNIWERSALNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA I MOŻLIWOŚĆ ICH ZASTOSOWANIA W KULTURZE FIZYCZNEJ I TURYSTYCE
- Uniwersalne treści i wartości kultury fizycznej. Znaczenie sportu, turystyki i rekreacji w tworzeniu europejskiej przestrzeni bezpieczeństwa
- CRM - nowoczesny system zarządzania relacjami z klientem, czy globalna inwigilacja?
- Model wdrożenia outsourcingu
- Wybrane aspekty zarządzania w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60841-46-4

  • Redaktor: 

    Piotr Halemba

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss