Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: P. Abrahams,J. Weir, W. Woźniak
Waga produktu: 1.220 kg
EAN: 8389581566
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wrocław 2004, Wydanie 1 polskie, format 250 x 305, oprawa miękka, objętość 218 str.

Nowoczesne techniki obrazowania pozwalają na bezbłędne i dokładne rozpoznanie struktur anatomicznych i ich wzajemną topografię. ''Atlas obrazowy anatomii człowieka'' jest podstawowym atlasem anatomii prawidłowej wykonanym z wykorzystaniem wszystkich technik obrazowania. Podręcznik ten jest pomocny w studiowaniu I interpretacji obrazów radiologicznych, co jest podstawą w nauczaniu radiologii klinicznej i związanych z nią dyscyplin. Treść podręcznika ułożona jest według okolic ciała, w których struktury anatomiczne przedstawione są z zastosowaniem wielu technik. Obrazy są oznaczone skrupulatnie, dostarczając czytelnikowi rzetelnych i wszechstronnych informacji z anatomii prawidłowej. ''Atlas obrazowy anatomii człowieka'' pozwala studentom powiązać wiadomości z anatomii prawidłowej ze stosowanymi w diagnostyce technikami obrazowania. Będąc nieocenionym przewodnikiem anatomii, stanowi podstawowe i dokładne źródło w interpretacji klinicznej obrazów. Oczywiste jest, że interpretacja obrazów patologicznych musi być poprzedzona znajomością interpretacji obrazów prawidłowych.

Trzecie wydanie zostało unowocześnione i uzupełnione o najnowszą technologię obrazowania, szczególnie w zakresie TK i MR oraz ultrasonografii. Dodano ponad 200 nowych obrazów, po uwzględnieniu uwag czytelników dodano także 25 diagramów liniowych jako pomoc w ocenie obrazów. Podręcznik zawiera obecnie ponad 700 fotografii o doskonałej przejrzystości oraz 35 ilustracji interpretacyjnych.

Nowość w obecnym wydaniu:

- ponad 200 nowych wysokiej jakości obrazów uwzględniających potrzeby nauczania i praktyki klinicznej

- 25 nowych liniowych ilustracji pomagających w interpretacji złożonych obrazów MR oraz ultrasonograficznych

Zachęcamy do używania ''Atlasu obrazowego anatomii człowieka'' w studiowaniu anatomii radiologicznej, do powtarzania wiadomości przed egzaminami oraz w praktyce klinicznej.

Spis treści

Dedykacja
Przedmowa do wydania polskiego
Przedmowa i podziękowania do wydania trzeciego
Przedmowy do wydania drugiego i pierwszego
Klucz do tabel kostnienia
Wstęp
Głowa, szyja i mózgowie
Kręgosłup i rdzeń kręgowy
Kończyna górna
Klatka piersiowa
Brzuch
Miednica
Kończyna dolna
Skorowidz

Książka

  • ISBN: 

    83-89581-56-6

  • Autor: 

    P. Abrahams,J. Weir

  • Redaktor: 

    W. Woźniak

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss