Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Ryszard Maciejewski,Kamil Torres,
Waga produktu: 0.640 kg
EAN: 9788360608708
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Czelej

Anatomia czynnościowa Podręcznik dla studentów pielęgniarstwa fizjoterapii ratownictwa medycznego analityki medycznej i dietetyki

Lublin 2007, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 400 str., oprawa miękka


Anatomia prawidłowa jest fundamentem wszystkich nauk klinicznych. Zamieszczenie w podręczniku anatomii podstawowych informacji dotyczących funkcjonowania opisywanych struktur, oraz powiązań pomiędzy budową narządów a aspektami klinicznymi jest pomysłem, który pozwoli Czytelnikom dostrzec szersze znaczenie wiedzy, którą niekiedy uważają za wyłącznie teoretyczną.
W podręczniku podjęto próbę zamieszczenia niezbędnej ilości informacji z utrzymaniem zwięzłości formy. Podanie informacji w postaci punktów, ograniczenie do niezbędnego minimum ilości mianownictwa łacińskiego, oraz syntetyczne przedstawienie klinicznych zastosowań wiedzy anatomicznej, pozwoli na łatwiejsze przyswojenie treści zawartych w książce.

W poszczególnych rozdziałach omówione zostały kolejno wybrane zagadnienia z historii rozwoju wiedzy o anatomii człowieka, budowie komórki i tkanek, czynności i roli układów funkcjonalnych organizmu, terminologii anatomicznej i medycznej oraz anatomii topograficznej i rentgenowskiej poszczególnych części ciała a także odmienności anatomicznych wieku dziecięcego.
Nowością opracowania jest duża ilość rycin obrazujących zastosowanie anatomii palpacyjnej w rozpoznawaniu struktur anatomicznych ważnych w praktyce codziennych czynności pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych oraz w pracy ratowników medycznych.

Udział w powstaniu podręcznika znakomitych nauczycieli i wykładowców anatomii prawidłowej z różnych ośrodków akademickich z całego kraju pozwolił na ciekawe i przystępne przedstawienie niezbędnej wiedzy anatomicznej.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów pielęgniarstwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, analityki medycznej, dietetyki oraz elektroradiologii.

Spis treści

1. Historia rozwoju wiedzy o anatomii ciała ludzkiego
2. Wiadomości ogólne o komórkach i tkankach
3. Wewnątrzmaciczny rozwój człowieka
4. Człowiek jako całość. Układy funkcjonalne
Układ pokarmowy
Układ sercowo-naczyniowy
Układ limfatyczny
Układ oddechowy
Układ pokarmowy
Układ moczowy
Układ płciowy
Układ nerwowy
Narządy zmysłów
Gruczoły wydzielania wewnętrznego
Skóra
5. Terminologia anatomiczna
6. Głowa i szyja
7. Grzbiet. Kręgosłup. Rdzeń kręgowy
8. Klatka piersiowa
9. Kończyna górna
10. Brzuch i jama brzuszna
11. Miednica i narządy płciowe
12. Kończyna dolna
13. Odrębności anatomiczne wieku dziecięcego
Indeks

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60608-70-8

  • Autor: 

    Ryszard Maciejewski,Kamil Torres

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 15.07.2024.