Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Joel E. Pessa, Rod J. Rohrich
Waga produktu: 1.5 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Wydawca: Medipage

Kiedy udoskonalamy techniki odmładzania i rekonstrukcji twarzy, opracowując mniej inwazyjne zabiegi z mniejszymi nacięciami i z większym przekonaniem stosując toksynę botulinową, wypełniacze i tkankę tłuszczową do modelowania twarzy, niezbędne jest pełne zrozumienie topografii twarzy każdego pacjenta w celu optymalnego określenia anatomicznych uwarunkowań zabiegów chirurgicznych, wypełniania przestrzeni  i zmiany kształtu.

Kształt powierzchni jest wspólnym mianownikiem opisów towarzyszących obrazom każdej okolicy twarzy. Jest badany i analizowany. Książka zaczyna się od środkowej części czoła, kluczowego obszaru dla oceny wyrazu twarzy. Następnie autorzy zajmują się policzkiem, powiekami, nosem zewnętrznym, dołem skroniowym i okolicą „przeduszną”. Kończą  omówieniem warg i bródki. Świadomie położyli nacisk na pokazywanie, a nie na opowiadanie; obrazy więcej mówią o strukturach opisanych zwięźle w tekście.

Książka jest przeznaczona dla lekarzy z różnych dziedzin, o różnym zaawansowaniu i umiejętnościach . Osobom szkolącym się dostarcza cennych informacji dla zrozumienia kluczowych zagadnień anatomicznych. Dla klinicystów, którzy zajmują się zmianą kształtu twarzy poprzez operację chirurgiczną i/lub wstrzyknięcia toksyn, wypełniaczy lub tłuszczu, szczególnie cenne będą wskazówki dotyczące bezpiecznego i skutecznego leczenia, sugerując techniki pozwalające osiągnąć pomyślny wynik

Spis treści:

1 Terminologia w topografii twarzy 1
2 Środkowa część czoła 13
3 Policzek 47
4 Powieki 95
5 Nos 139
6 Dół skroniowy 177
7 Okolica okołouszna 219
8 Wargi i bródka 251
Indeks 293

Książka

  • Autor: 

    Joel E. Pessa, Rod J. Rohrich

Inne tytuły z tej serii: