Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: K. Klimczak, P. Hoffman
Waga produktu: 0.350 kg
EAN: 9788360290606
Wysyłka od: 9.00 PLN

Wrocław 2006, wyd. 1 polskie, format 145 x 205, objętość 240 str., oprawa miękka,

Dzięki ogromnemu doświadczeniu autora, dr. Krzysztofa Klimczaka, który większą część swojego zawodowego życia poświęcił echokardiografii, powstał podręcznik o ogromnej wartości dydaktycznej, w wyczerpujący sposób prezentujący zagadnienia ultrasonografii serca. Wśród obecnych na medycznym rynku wydawniczym pozycji z zakresu echokardiografii książka ta zajmuje szczególne miejsce ze względu na oryginalny sposób prezentacji zagadnień, polegający na wskazaniu i opisaniu 100 najczęstszych pułapek, które mogą utrudnić diagnostykę kardiologiczną. Szeroki zakres wiedzy przedstawiono w sposób przejrzysty i zwięzły.

Niepodważalną zaletą publikacji jest jej bogata ikonografia. Liczne, wysokiej jakości zdjęcia echokardiograficzne czynią z książki niezwykle cenne źródło dydaktyczne. Książkę wzbogacono ponadto o tabele i zestawienia oraz czytelne schematy, ułatwiające zrozumienie przedstawianych zagadnień.

Publikacja skierowana jest zarówno do początkujących, jak i doświadczonych echokardiografistów. Z pewnością zainteresuje niejednego kardiologa czy lekarza innej specjalności, opierającego swoje postępowanie terapeutyczne na wyniku badania echokardiograficznego

Spis treści

PUŁAPKI TECHNICZNE
1. Ograniczenia fizyczne echokardiografii
2. Artefakty ultrasonograficzne
3. Hipoechogeniczność pacjenta
4. Pułapki w regulacji echokardiografu
5. Inne pułapki techniczne
PUŁAPKI DIAGNOSTYCZNE
6. Zastawki serca
7. Ściany serca
8. Jamy serca
9. Czynność skurczowo-rozkurczowa komór
10. Ciśnienia w tętnicy płucnej
11. Aorta piersiowa

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60290-60-6

  • Autor: 

    K. Klimczak

  • Redaktor: 

    P. Hoffman

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss