Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Stefan Ball,
Waga produktu: 0.200 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 8389745461
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Medyk

Warszawa 2005, wyd. 1, format 145 x 205, objętość 147 str., oprawa miękka
Autor książki jest toksykologiem, profesorem Uniwersytetu Quebec w Montrealu. Ukończył biochemię na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizował się w immunologii. Habilitował się w dziedzinie immunowirusologii. W swoim dorobku naukowym posiada ponad sto prac publikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych, monografii i rozdziałów książek naukowych wydanych w języku angielskim i francuskim. Uczestniczył w europejskich szkołach międzynarodowych FEBS, EMBO, ICRO, organizowanych przez uniwersytety w Glasgow, Leiden, Compiegne i w Utrechcie. Wiele lat pracował naukowo zagranicą, m.in. był stypendystą Instytutu Armand-Frappier/CRNS w Kanadzie oraz stypendystą francuskiego ministerstwa szkolnictwa, pracując w Akademii Medycznej w Lyonie. Brał udział w kanadyjskim rządowym programie toksykologii środowiskowej Green Plan oraz w ekspertyzach rządowych w dziedzinie ochrony zdrowia.
Pracował na Uniwersytecie w Conakry w Republice Gwinei (Afryka Zachodnia), w ramach pomocy krajom rozwijającym się. Autor współpracował także z redakcjami kilku międzynarodowych czasopism toksykologicznych, m.in. należał do zespołu redakcyjnego Toxicology (Elsevier). W Polsce współpracuje z Fundacją Promocja Zdrowia, kierowaną przez prof. dr hab. med. Witolda Zatońskiego.
Niniejsza książka jest dziesiątą tego autora opublikowaną w Wydawnictwie Medyk.
Autor powołuje się na bardzo aktualne piśmiennictwo naukowe. Jest jednocześnie bardzo krytyczny do przedstawianych wniosków wynikających z prac naukowych. Nie narzuca swego zdania Czytelnikowi, ale daje szansę do wyciągnięcia własnych wniosków. Książka jest próbą przystępnego opisu niezwykle złożonych procesów przemiany materii u człowieka, które nie są do końca poznane. Uważam, że Autorowi to się udało.
Polecam Czytelnikom tę książkę, która przedstawia w sposób zrozumiały problemy otyłości, jej powikłań i jej zapobiegania na tle współczesnej cywilizacji.
Autor jednoznacznie wskazuje na to, że największe szanse na odchudzanie daje strategia obejmująca dietę, aktywność fizyczną i zmianę zachowań behawioralnych.
Prof. dr hab. med. Waldemar Karnafel
 

Spis treści

Wstęp
Rozdział I. Otyłość
Rozdział II. Zespół metaboliczny
Rozdział III. Leczenie otyłości
Rozdział IV. Leczenie zespołu metabolicznego
Rozdział V. Zespół metaboliczny w opracowaniach medycznych i naukowy
Vadcmecum od A do Z trudniejszych terminów
Aneks I. Zalecenia Amerykańskiego Towarzystwa Dietetyki Klinicznej, Amerykańskiego Stowarzyszenia Cukrzycy, i Północnoamerykańskiego Towarzystwa Badań Otyłości
Aneks II. Oblicz dokładnie swoją podstawową energię spoczynkową
Aneks III. Sprawdź - czy masz nadwagę?

Książka

  • ISBN: 

    83-89745-46-1

  • Autor: 

    Stefan Ball

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss