Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Mike Brandley, Paul ODonnel,
Waga produktu: 0.490 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Medipage


Warszawa 2007. Wyd. 1, Format 155 x 235, objętość 252 str., oprawa miękka

Ultrasonografia układu mięśniowo-szkieletowego jest coraz powszechniej stosowaną technika, ale względnie niewiele ośrodków prowadzi wystarczająco dużo takich badań, by osiągnąć wymagany poziom kompetencji i wiedzy anatomicznej. Książka przeznaczona jest dla lekarza przygotowującego się do specjalizacji z radiologii, radiologa zainteresowanego zagadnieniami związanymi z układem mięśniowo-szkieletowym, specjalistów od ultrasonografii i innych klinicystów z takich pokrewnych dziedzin jak ortopedia i medycyna sportowa, którzy coraz częściej sami wykonują badania ultrasonograficzne.

Książka wprowadza czytelnika do prawidłowej anatomii ultrasonograficznej - potrzebnej, by stwierdzić jej zaburzenie z powodu urazu czy choroby.

Struktura książki jest systematyczna, a każda okolica anatomiczna jest ilustrowana wysokiej jakości obrazami i zwięźle omawiana. Podano łącznie około 100 indywidualnych opisów anatomicznych, obrazy ultrasonograficzne sq w płaszczyźnie osiowej, strzałkowej lub czołowej, by jak najlepiej zilustrować omawianą okolicę.

W książce znajdują się też wyraźne schematy opisywanej okolicy ciała z zaznaczeniem pozycji sondy, aby pomóc czytelnikom doskonalić technikę wykonywania badania.

Adresaci

Rezydenci w radiologii i radiolodzy zainteresowani zagadnieniami związanymi z układem mięśniowo-szkieletowym, specjaliści od ultrasonografii i inni klinicyści z pokrewnych dziedzin, takich jak ortopedia i medycyna sportowa.


Spis treści

Przedmowa - wprowadzenie techniczne
Podstawy i pułapki w ultrasonografii mięśniowo-szkieletowej
Echogeniczność tkanek
KLATKA PIERSIOWA
Dół nadobojczykowy
Dół podobojczykowy
Staw mostkowo-obojczykowy
Ściana klatki piersiowej
Dół pachowy
KOŃCZYNA GÓRNA
Bark
Ramię
Łokieć
Przedramię
Nadgarstek
Ręka
JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA
Przednia ściana jamy brzusznej
Tylna ściana jamy brzusznej
Pachwina
Biodro
KOŃCZYNA DOLNA
Udo
Staw kolanowy
Łydka
Staw skokowy
Stopa

Książka

  • ISBN: 

    978-83-89769-63-3

  • Autor: 

    Mike Brandley, Paul ODonnel

Inne tytuły z tej serii: