Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: B.C. Bowen, J. Walecki
Waga produktu: 1.370 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN

Wrocław 2009,  wydanie 1, format 210 x 280, objętość 388 str., oprawa miękka

Diagnostyka Obrazowa Przypadki Kliniczne
- Książki z tej serii przeznaczone są dla rezydentów, lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego i praktykujących radiologów.
- Każdy tytuł z serii podzielony jest na trzy rozdziały, różne pod względem trudności interpretacyjnej i/lub częstości występowania danego przypadku w praktyce klinicznej.
- Pierwszy rozdział nazwany "Runda wstępna" charakteryzuje się niewielką trudnością interpretacyjną i jest przeznaczony dla rezydentów specjalizujących się w radiologii.
- Kolejny rozdział- "Krytyczne spojrzenie" wymaga poszerzonej wiedzy i doświadczenia klinicznego.
- Trzeci rozdział nazwany "Próba sił" jest przeznaczony dla wykładowców i praktykujących radiologów, którzy zapewne z łatwością potrafią opisać przedstawione na zdjęciach patologie i przypisać im prawdopodobne rozpoznanie.
- Opisane przypadki zachęcają do dyskusji i pobudzają zdolność medycznego rozumowania.

      Książka zawiera m.in.:
- około 200 przypadków klinicznych wraz z komentarzami, uzupełnionych ponad 400 najwyższej jakości fotografiami.
- omówienie wielu chorób niedegeneracyjnych rdzenia kręgowego, takich jak zaburzenia wrodzone, naczyniowe, choroby nowotworowe, zapalne i infekcyjne oraz urazy, zilustrowanych odpowiednimi obrazami radiologicznymi.
- informacje na temat zaburzeń korzeni nerwowych i splotów, ułatwiające m.in. rozpoznawanie takich zaburzeń, jak wrodzone neuropatie obwodowe i przerzuty nowotworowe do układu nerwowego.

Przypadki uporządkowane od stosunkowo łatwych do bardzo trudnych, dzięki czemu można określić granice wiedzy czytającego.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7609-035-1

  • Autor: 

    B.C. Bowen

  • Redaktor: 

    J. Walecki

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...