Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Maria T. Szewczyk, Robert Ślusarz,
Waga produktu: 0.120 kg
EAN: 8385284605
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Borgis


2006,  wyd. 1, format 145 x 205, objętość 79 str., oprawa miękka

Kolejne wydanie pozycji z serii Wybrane zagadnienia z zakresu pie-lęgniarstw specjalistycznych, przedstawia specyfikę działań pielęgniarki wobec pacjentów neurologicznych i neurochirurgicznych. Pielęgniarstwo neurochirurgiczne jest dziedziną wysokospecjalistyczną. W książce omówiono zagadnienia dotyczące postępowania pielęgniarskiego wobec chorego z guzem mózgu i rdzenia kręgowego, wobec pacjenta z zespołem bólowym kręgosłupa, z tętniakiem śródczaszkowym jak również zagadnienia dotyczące neurotraumatologii (urazy czaszkowo-mó-zgowe i urazy kręgosłupa i rdzenia kręgowego). Omówiono również interdyscyplinarne postępowanie z pacjentem, który doznał urazu wielo-narządowego. Niewątpliwie nowością jest przedstawienie zagadnień dotyczących postępowania pielęgniarskiego wobec pacjenta poddanego zabiegowi stereotaktycznemu.

O zawartości merytorycznej poszczególnych rozdziałów zadecydowali ich autorzy. Dużym atutem niniejszej pozycji jest to, iż współautorami poszczególnych rozdziałów są praktycy, zatrudnieni w bydgoskich szpitalach, w dziedzinach objętych tematyką książki.

Książka, jako przewodnik dydaktyczno-praktyczny, adresowana jest dla pielęgniarek praktykujących. Może być również wykorzystana w nauczaniu studentów kierunku pielęgniarstwo, a także w szkoleniu podyplomowym w dziedzinach pielęgniarstwa chirurgicznego i neurologicznego. Układ treściowy książki nawiązuje do minimów programowych nauczania przedmiotów: pielęgniarstwo chirurgiczne, neurochirurgiczne i neurologiczne, a przede wszystkim jest zgodny z programami ramowymi specjalizacji.

Robert Ślusarz i Maria T. Szewczyk


Spis treści

1. Specyfika pracy pielęgniarki na oddziale neurochirurgii
2. Postępowanie pielęgniarskie wobec pacjenta z guzem mózgu i rdzenia kręgowego
3. Postępowanie pielęgniarskie wobec pacjenta z zespołem bólowym kręgosłupa leczonym operacyjnie
4 Postępowanie pielęgniarskie wobec pacjenta poddanego zabiegowi stereotaktycznemu
5. Postępowanie pielęgniarskie wobec pacjenta z tętniakiem śródczaszkowym
6. Postępowanie pielęgniarskie wobec pacjenta z urazem rdzenia kręgowego
7. Postępowanie pielęgniarskie wobec pacjenta z urazem czaszkowo-mózgowym
8. Postępowanie pielęgniarskie wobec pacjenta z urazem wielonarządowym

Książka

  • ISBN: 

    83-85284-60-5

  • Autor: 

    Maria T. Szewczyk, Robert Ślusarz

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss