Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jan Żeromski, Iwona Mozer-Lisewska, Arleta Kowala-Piaskowska
Waga produktu: 0.28 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788375974393
Wysyłka od: 9.00 PLN

Immunologia wydaje się studentom wszech nauk lekarskich trudna i niezrozumiała. A studiującym kosmetologię i dietetykę – wręcz niepotrzebna. A jednak doświadczeni znawcy tych specjalności uznali, że nie da się zrozumieć codziennych obserwacji i skarg naszych klientów czy pacjentów bez znajomości przynajmniej podstaw immunologii. Ta wiedza nie musi być szczegółowa, drobiazgowa, ale winna dawać obraz całości, abyśmy – jakby patrząc na to z góry – mogli pojąć niejasne zjawiska i dolegliwości naszych podopiecznych. Co więcej, droga do gabinetu lekarskiego jest często spóźniona. Pacjentka czy pacjent z różnymi dolegliwościami często lekceważy subiektywne odczucia i w pierwszym rzędzie, by uzyskać pomoc, wybiera inne gabinety, np. kosmetyczki, kosmetologa czy dietetyka. Wszyscy ci specjaliści muszą mieć jednak oczy i uszy otwarte, bo mogą wcześnie, zanim będzie za późno, zauważyć pozornie nieistotne objawy, będące jednak niekiedy cechami innej groźnej choroby.
Ta książka, w opinii jej twórców, może okazać się przydatnym kompendium. Nie tylko obejmuje ona aspekty ogólne immunologii w zakresie podstawowym, lecz także dostarcza wiedzę zgodną ze współczesnymi osiągnięciami tej gałęzi nauki. Wprowadza również czytelnika w obręb różnych zjawisk chorobowych, w których odporność nierzadko ma decydujący wpływ na przebieg powstałej patologii. W części szczegółowej książka daje wiele praktycznych rad, które nie wymagają głębokiej wiedzy klinicznej, ale są użyteczne w sytuacji bezpośredniego kontaktu z pacjentem.
Współautorami tego dzieła są wybitni specjaliści nauk podstawowych i klinicznych, w większości samodzielni nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, osoby znane w środowisku naukowym i klinicznym, nie tylko w kraju, ale i za granicą.
Ryciny zawdzięczamy głównie Panu Kierownikowi Katedry i Kliniki Dermatologii UMP, prof. dr. hab. Zygmuntowi Adamskiemu, któremu wyrażamy nasze głębokie podziękowanie.
Mamy nadzieję, że książka, pomimo różnych przeciwności losu w czasie jej powstawania, okaże się przydatna nie tylko dla studentów kosmetologii i dietetyki, ale także dla osób wykonujących wspomniane zawody, a może również… dla studentów medycyny?

Parametry

 • Tytuł: 

  Immunologia dla studentów kosmetologii i dietetyki

 • ISBN: 

  9788375974393

 • Redaktor: 

  Jan Żeromski, Iwona Mozer-Lisewska, Arleta Kowala-Piaskowska

 • Rok wydania: 

  2022

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  154

 • Szerokość produktu: 

  16.5

 • Wysokość produktu: 

  23.5

 • Okładka: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss