-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Elamed
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Katowice 2013, wydanie 1, format 168 x 245, objętość 72 str., oprawa miękka
Sukces leczenia to przede wszystkim zadowolenie pacjenta. Zadowolenie, które w protetyce wiąże się bezpośrednio z estetyką oraz pełną funkcjonalnością odtwarzanego uzębienia. Dzisiaj jest to możliwe dzięki znacznemu postępowi stomatologii w dziedzinie metod, materiałów oraz zabiegów stomatologicznych.
Książka w przystępny sposób porządkuje informacje na temat odtwarzania struktur twardych tkanek zębów po masywnym uszkodzeniu, ze względu na odniesienia do praktycznego postępowania klinicznego, jest opracowaniem przydatnym dla praktykujących lekarzy i techników. Dzięki mnogości poruszanych zagadnień, przejrzystości oraz systematycznego układu rozdziałów, staje się także niezbędną pozycją na półce studentów stomatologii oraz młodych adeptów zawodu.
Więcej na temat poruszanych zagadnień przeczytasz w spisie treści.
„Autorzy opracowania podkreślają, że jeśli chodzi o materiały, na rynku dostępny jest nadzwyczaj szeroki asortyment różnorodnych produktów, co powoduje, że zarówno lekarz, jak i technik dentystyczny często stają przed trudnym wyborem propozycji optymalnie spełniających warunki technologiczne oraz wymogi kliniczne. Tym bardziej że w wielu przypadkach informacje zawarte w firmowych prospektach nie określają dokładnego składu chemicznego oraz właściwości fizycznych oferowanych materiałów. Również nie wszystkie proponowane metody postępowania klinicznolaboratoryjnego mają rzetelną dokumentację naukową, zwłaszcza w zakresie klinicznych badań długookresowych, jako najbardziej wiarygodnej metody oceny uzyskiwanych efektów terapeutycznych. Wielorakość zagadnień dotyczących rekonstrukcji protetycznych zębów po leczeniu endodontycznym skłoniły autorów do opracowania podręcznika i usystematyzowania informacji na temat odtwarzania struktur twardych tkanek zębów po masywnym uszkodzeniu.”
(fragment recenzji dr hab. n. med. Marty Tanasiewicz)
Spis treści
Rozdział 1Biomechanika zębów leczonych endodontycznie w aspekcie planowanego leczenia protetycznego
Rozdział 2
Rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych oraz kryteria ich wyboru – wskazania i przeciwwskazania
Rozdział 3
Przygotowanie tkanek twardych zębów pod wkłady koronowo-korzeniowe
Rozdział 4
Zasady postępowania kliniczno-laboratoryjnego w procesie wykonawstwa indywidualnych wkładów koronowo-korzeniowych
Rozdział 5
Wybór materiałów i technik postępowania zabiegowego podczas osadzania wkładów koronowo-korzeniowych oraz odbudowy zrębu koronowego
Rozdział 6
Niepowodzenia w leczeniu protetycznym z zastosowaniem wkładów koronowo-korzeniowych
Rozdział 7
Podsumowanie i wnioski praktyczne odnośnie zasad odbudowy zębów z zastosowaniem wkładów koronowo-korzeniowych
Książka
-
ISBN:
978-83-61190-42-4
-
Autor:
Mariusz Pryliński, Stanisław Majewski