Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Tomasz Zaborowski
Waga produktu: 0.3 kg
EAN: 9788366984509
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Elamed

Ta kompleksowa publikacja przeznaczona dla ratowników medycznych, lekarzy, ratowników KPP oraz pielęgniarek, stanowi niezastąpiony przewodnik, który krok po kroku wprowadzi Państwa w tajniki udrożniania dróg oddechowych.

W pracy ratownika medycznego niezwykle istotnym aspektem jest umiejętność skutecznego utrzymania drożności dróg oddechowych. W sytuacjach nagłych, w których sekundy są kluczowe dla przeżycia pacjenta, szybkie i precyzyjne działanie ratownika może mieć decydujący wpływ na skuteczność intubacji.

Wiele osób może uważać, że na temat dróg oddechowych i ich udrożniania napisano już wszystko. Jednak zmiany, ewolucja sprzętu, nowe metody, procedury i schematy wymagają ciągłego rozwoju i poszerzania swoich umiejętności. Dzięki tej publikacji uporządkują Państwo swoją wiedzę na temat dróg oddechowych.

Publikacja składa się z siedmiu rozdziałów, które systematycznie wprowadzą Państwa w tematykę dróg oddechowych i ich udrożniania. Rozdział pierwszy stanowi wprowadzenie w prawne aspekty udrożniania dróg oddechowych, natomiast w drugim omawiane są podstawowe zagadnienia związane z anatomią i fizjologią układu oddechowego. Poznanie struktury i funkcji dróg oddechowych jest kluczowe dla zrozumienia późniejszych metod udrożniania.

Następne rozdziały skupiają się na praktycznych aspektach udrożniania dróg oddechowych. Zaprezentowane metody zostały dokładnie opisane i zilustrowane setkami zdjęć, które pokazują każdy krok w sposób szczegółowy. Dzięki temu ratownicy medyczni oraz inni pracownicy ochrony zdrowia z łatwością będą mogli nauczyć się umiejętności związanych z utrzymaniem drożności dróg oddechowych oraz doskonalić się w tym zakresie.

Książka ma na celu nie tylko dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących udrożniania dróg oddechowych, ale także promowanie świadomości i umiejętności podejmowania właściwych decyzji w Państwa codziennej pracy.

Spis treści:

Rozdział 1
Prawne aspekty dotyczące udzielania pomocy oraz możliwości zabezpieczania dróg oddechowych poszkodowanego przez świadków zdarzenia, ratowników oraz ratowników medycznych

Rozdział 2
Anatomia dróg oddechowych

Rozdział 3
Trudne drogi oddechowe

Rozdział 4
Metody bezprzyrządowe, podstawowe rękoczyny

4.1. Pozycja bezpieczna

4.2. Odgięcie głowy do tyłu i uniesienie żuchwy (tzw. rękoczyn czoło-żuchwa)

4.3. Rękoczyn wysunięcia żuchwy (tzw. manewr Esmarcha, chwyt pistoletowy)

4.4. Ciało obce w drogach oddechowych – algorytm FBAO (ang. Foreign Body Airway Obstruction)

Rozdział 5
Metody podstawowe, nadgłośniowe

5.1. Odsysanie dróg oddechowych za pomocą ssaka

5.2. Rurka ustno-gardłowa (U-G)

5.3. Rurka nosowo-gardłowa (N-G)

Rozdział 6
Metody alternatywne, nadgłośniowe

6.1. Maska krtaniowa (LMA – Laryngeal Mask)

6.2. Maska krtaniowa (I-GEL)

6.3. Rurka krtaniowa (LT – Laryngeal Tube)

Rozdział 7
Metody zaawansowane, podgłośniowe

7.1. Intubacja dotchawicza

7.2. Konikopunkcja

7.3. Konikotomia

Parametry

 • Tytuł: 

  Drożność dróg oddechowych w praktyce ratownika medycznego

 • ISBN: 

  9788366984509

 • Autor: 

  Tomasz Zaborowski

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  232

 • Szerokość produktu: 

  16.5

 • Wysokość produktu: 

  23.5

 • Okładka: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss