Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Aleksandra Łuszczyńska
Waga produktu: 0.360 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788301165406
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: PWN

Warszawa 2014, wydanie 1, format 168 x 240, objętość 243 str., oprawa miękka

Książka zawiera najnowszą wiedzę z zakresu psychologii sportu i aktywności fizycznej w kontekście praktycznym, ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. Zagadnienia kliniczne w psychologii sportu dotyczą nie tylko czynników motywacyjnych i poziomu wykonania, ale również funkcjonowania emocjonalnego w rodzinie i w zespole, zaburzeń psychicznych oraz trudności związanych z rozwojem kariery sportowej

Autorka koncentruje się na kwestiach związanych z funkcjonowaniem sportowców, trudnościach jakie napotykają i wyjaśniających je źródłach, empirycznie udowodnionych czynnikach ryzyka ich występowania, korzyściach płynących z uprawiania sportu. Kładzie nacisk na metody pracy psychologicznej ze sportowcami. Przedstawia kluczowe elementy interwencji psychologicznych stosowanych przez praktyków pracujących z osobami uprawiającymi profesjonalny sport.

Książka ważna dla studentów oraz specjalistów z dziedziny psychologii, medycyny sportu, wychowania fizycznego a także sportowców i trenerów . Ma na celu promowanie tzw. evidence-based practice w postępowaniu ze sportowcami i w promocji aktywności fizycznej.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-01-16540-6

  • Autor: 

    Aleksandra Łuszczyńska

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss