Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Irvin Yalom, Molyn Leszcz,
Waga produktu: 1.050 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN

Kraków 2006, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 602 str., oprawa miękka

Niniejsze wydanie tej książki, gruntownie zrewidowane i rozszerzone, jest rezultatem współpracy Irvina D. Yaloma i Molyna Leszcza. Autorzy przedstawiają najnowsze zalecenia badawcze i kliniczne, dotyczące psychoterapii grupowej i analizują najnowsze trendy w tej dziedzinie, odwołując się zarówno do licznych badań, jak i do swojej szerokiej wiedzy klinicznej i doświadczenia. W wydaniu tym z nalazły się nowe części poświęcone krótkoterminowej terapii grupowej, różnorodności etniczno-kulturowej, traumie, zarządzaniu opieką zdrowotną oraz grupom wyspecjalizowanym i ustrukturyzowanym (dla osób uzależnionych i chorych somatycznie). Autorzy unowocześnili styl i treść rozdziałów, pozostawiając istotne badania i spostrzeżenia kliniczne. Zilustrowali je przykładami zaczerpniętymi z tysięcy sesji grupowych, które prowadzili w czasie swej długiej praktyki. Psychoterapia grupowa w teorii i praktyce jest pouczającą książką, która łączy w sobie naukowy charakter z żywą narracją. Jest o obecnie najbardziej aktualna i wszechstronna pozycja na temat psychoterapii grupowej.

Książka stanowi kompendium wiedzy z dziedziny psychoterapii grupowej. Uwzględnia wszystkie ważne idee i metody, które każda osoba prowadząca dowolnego rodzaju grupę musi opanować przed przystąpieniem do pracy. Irvin D. Yalom, we współpracy z Molynem Leszczem, usystematyzował najnowsze i klasyczne już badania w tej dziedzinie, tworząc z nich zajmującą i pouczającą lekturę. Czytelnik z najdzie w niej opis zasadniczych mechanizmów, które są warunkiem zmiany w grupie, a także sposoby radzenia sobie z trudnymi członkami grupy i metody ułatwiające wykonanie podstawowych zadań terapeutycznych. Książka ta cechuje się zarówno bogactwem językowym, jak i wnikliwością w zakresie praktyki.
Dr Samuel T. Gladding przewodniczący American Counseling Association (2004–2005)

Yalom i Leszcz po mistrzowsku adaptują swoje ujęcie interpersonalne do szerokiego zakresu współczesnych zagadnień i terapii grupowych, które nie z ostały uwzględnione w poprzednich wydaniach. Godna uwagi jest z ręczna integracja żywych przykładów, logicznie wydedukowanej wiedzy klinicznej oraz aktualnych rezultatów badań. Piąte wydanie tego klasycznego tekstu stanowi przekonującą i pouczającą lekturę dla adeptów i terapeutów grupowych na wszystkich poziomach doświadczenia.
Dr William E. Piper, kierownik programu psychoterapii na wydziale psychiatrii Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej.

Spis treści

Przedmowa do piątego wydania
1. Czynniki terapeutyczne
2. Uczenie się interpersonalne
3. Spójność grupy
4. Czynniki terapeutyczne: integracja
5. Terapeuta: podstawowe zadania
6. Terapeuta: praca w ''tu i teraz''
7. Terapeuta: przeniesienie i transparencja
8. Dobór pacjentów
9. Skład grup terapeutycznych
10. Tworzenie grupy: miejsce, czas, wielkość, przygotowania
11. Pierwsze kroki
12. Grupa zaawansowana
13. Problemowi członkowie grupy
14. Terapeuta: wyspecjalizowane układy i proceduralne środki pomocnicze
15. Wyspecjalizowane grupy terapeutyczne
16. Terapia grupowa: przodkowie i kuzynki
17. Szkolenie terapeuty grupowego
Dodatek: informacje i wskazówki dotyczące uczestnictwa w terapii grupowej

Książka

  • ISBN: 

    83-233-2108-6

  • Autor: 

    Irvin Yalom, Molyn Leszcz

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...