Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.160 kg
EAN: 9788385894209
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Atena

Warszawa 2014, wydanie 1, format 145 x 205, objętość 105 str., oprawa miękka

Dynamicznie rozwijająca się dziedzina, jaką bez wątpienia jest kosmetologia, bazuje na wiedzy z zakresu nauk biologicznych, medycznych, chemicznych, fizykoterapii, a nawet medycyny estetycznej.

Koniecznością stało się opracowanie kompendium pozwalającego na przedstawienie i wyjaśnienie podstawowych terminów w niej stosowanych. Szereg receptur kosmetycznych ma nazwy handlowe, czasami zwyczajowe, szereg pojęć jest charakterystyczne tylko dla kosmetologii, a potencjalny klient (zarówno kobieta, jak i mężczyzna), powinien wiedzieć, co się kryje pod poszczególnymi nazwami, jakie związki chemiczne zawierają i jak działają preparaty, na czym polegają specyficznie nazwane procesy, co znaczą takie i inne pojęcia itp.

Leksykon zawiera podstawowe hasła i terminy związane z szeroko rozumianą branżą kosmetyczną, a zostały opracowane z uwzględnieniem Międzynarodowej Nomenklatury Składników Produktów Kosmetycznych (INCI) stosowanej do oznaczania składników na opakowaniach produktów kosmetycznych.

Autorami haseł zawartych w niniejszym leksykonie są doświadczeni nauczyciele akademiccy, praktycy kosmetologii z wieloletnim stażem oraz właściciele firm szkoleniowych z sektora kosmetologicznego. Na uwagę zasługują wysiłki autorów, aby podać hasła w sposób możliwie prosty, jasny i zrozumiały, bez wnikliwego opisywania procesów biologicznych czy biochemicznych. Dzięki temu prezentowany leksykon będzie przydatny uczniom, studentom, pracownikom salonów kosmetycznych a także wszystkim osobom zainteresowanym sprawami dbałości o piękny i estetyczny wygląd.
dr inż. Jerzy Rzytki 

Książka

  • ISBN: 

    978-83-85894-20-9

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss