Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Adam Rosławski,
Waga produktu: 0.200 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 5.99 PLN
Wydawca: AWF Wrocław

Wrocław 2001, wydanie 2, format 165 x 235, objętość 67 str., oprawa miękka

W obecnym wydaniu tego podręcznika znacznie poszerzono zakres wiadomości, a ponadto opisano najczęstsze nabyte wady serca. Podobnie jak w pierwszym wydaniu, pozostawiono formę pytań i odpowiedzi, obejmujących zagadnienia klinki i fizjoterapii w najczęściej występujących chorobach układu krążenia. W końcowym rozdziale zamieszczono spis samych tylko pytań. Umożliwi to Czytelnikowi sprawdzenie, na które z nich odpowiedź stwarza Mu jeszcze trudności i odszukanie jej pod odpowiednim numerem w tekście.

Choroby układu krążenia, a zwłaszcza choroba niedokrwienna, zawał serca i nadciśnienie tętnicze, są najczęstszymi przyczynami niezdolności do pracy i zgonów osób żyjących w krajach bogatych i wysoko rozwiniętych. Również w Polsce choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgonów oraz dużym problemem medycznym, społecznym i ekonomicznym. Prowadzenie aktywnego trybu życia i regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych odgrywają istotną rolę w zapobieganiu i leczeniu chorób układu krążenia. Dlatego fizjoterapeuta, mający duże kwalifikacje zawodowe, jest cenionym pracownikiem zespołu rehabilitacyjnego, uzgadniającego program i realizację kinezyterapii u poszczególnych chorych.

Podręcznik ten został napisany dla ułatwienia studentom wydziału fizjoterapii akademii wychowania fizycznego uzyskania podstawowych wiadomości z fizjoterapii kardiologicznej. Trzeba je stale poszerzać i aktualizować przez studiowanie odnośnego piśmiennictwa.

Spis treści

Od autora
Podstawowe metody badania układu krążenia
Nadciśnienie tętnicze
Miażdżyca
Choroba niedokrwienna serca
Zawał serca
Wady układu krążenia
Choroby naczyń obwodowych tętniczych i żylnych
Organiczne choroby naczyń obwodowych
Zaburzenia naczynioruchowe
Spis pytań użytych w tekście
Piśmiennictwo

Książka

  • ISBN: 

    83-87389-65-X

  • Autor: 

    Adam Rosławski

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...