Wrocław 2001, wydanie 2, format 165 x 235, objętość 67 str., oprawa miękka
W obecnym wydaniu tego podręcznika znacznie poszerzono zakres wiadomości, a ponadto opisano najczęstsze nabyte wady serca. Podobnie jak w pierwszym wydaniu, pozostawiono formę pytań i odpowiedzi, obejmujących zagadnienia klinki i fizjoterapii w najczęściej występujących chorobach układu krążenia. W końcowym rozdziale zamieszczono spis samych tylko pytań. Umożliwi to Czytelnikowi sprawdzenie, na które z nich odpowiedź stwarza Mu jeszcze trudności i odszukanie jej pod odpowiednim numerem w tekście.
Choroby układu krążenia, a zwłaszcza choroba niedokrwienna, zawał serca i nadciśnienie tętnicze, są najczęstszymi przyczynami niezdolności do pracy i zgonów osób żyjących w krajach bogatych i wysoko rozwiniętych. Również w Polsce choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgonów oraz dużym problemem medycznym, społecznym i ekonomicznym. Prowadzenie aktywnego trybu życia i regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych odgrywają istotną rolę w zapobieganiu i leczeniu chorób układu krążenia. Dlatego fizjoterapeuta, mający duże kwalifikacje zawodowe, jest cenionym pracownikiem zespołu rehabilitacyjnego, uzgadniającego program i realizację kinezyterapii u poszczególnych chorych.
Podręcznik ten został napisany dla ułatwienia studentom wydziału fizjoterapii akademii wychowania fizycznego uzyskania podstawowych wiadomości z fizjoterapii kardiologicznej. Trzeba je stale poszerzać i aktualizować przez studiowanie odnośnego piśmiennictwa.
Spis treści
Od autoraPodstawowe metody badania układu krążenia
Nadciśnienie tętnicze
Miażdżyca
Choroba niedokrwienna serca
Zawał serca
Wady układu krążenia
Choroby naczyń obwodowych tętniczych i żylnych
Organiczne choroby naczyń obwodowych
Zaburzenia naczynioruchowe
Spis pytań użytych w tekście
Piśmiennictwo
Książka
-
ISBN:
83-87389-65-X
-
Autor:
Adam Rosławski