Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Anna Straburzyńska-Lupa , Gerard Straburzyński,
Waga produktu: 1.180 kg
EAN: 9788320037418
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wydanie 3 rozszerzone i uzupełnione (dodruk), format 165 x 235 mm, objętość 728 stron, 104 ilustracje, 86 tabel, oprawa broszurowa

Fizjoterapia, wywodząca się ze stosowanego od zamierzchłych czasow przyrodolecznictwa, nalezy do tych dziedzin współczesnej medycyny, które dzięki postępowi nauki i techniki wciąż dynamicznie się rozwijają - wiele jej działów powstało dopiero w XX wieku.

Ta unikatowa książka jest jedynym w Polsce i jednym z niewielu na świecie podręczników akademickich w całościowy sposób przedstawiających aktualny stan wiedzy na temat podstaw teoretycznych i praktycznego stosowania zabiegów fizykalnych. Obecne jej wydanie jest kontynuacją opracowania z 1987 r., opublikowanego od tytułem "Fizjoterapia", oraz następnych wydań, ukazujących się pod zmienionym tytułem Medycyna fizykalna.

Obejmuje wszystkie działy współczesnej fizjoterapii: od najstarszych i tradycyjnych, takich jak: wodolecznictwo, balneoterapia i masaż, po najnowocześniejsze - elektrolecznictwo, lasero- i magnetoterapię. Każdy zabieg jest zwięźle opisany, z wyszczególnieniem wskazań, przeciwwskazań i dawkowania. Omówione są również zasady prawidłowego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnej aparatury.

Podręcznik, napisany przez wybitnych specjalistów z dziedziny medycyny fizykalnej, przeznaczony jest dla studentów wydziałów fizjoterapii i rehabilitacji akademii medycznych i akademii wychowania fizycznego. Z pewnością zainteresuje także studentów medycyny, rehabilitantów i lekarzy rodzinnych.

Spis treści

Podstawy fizjoterapii
Termoterapia
Wodolecznictwo
Balneologia i balneoterapia
Leczenie uzdrowiskowe
Światłolecznictwo
Laseroterapia
Elektrolecznictwo
Pulsujące pole magnetyczne małej częstotliwości
Ultradźwięki
Wziewania - inhalacje
Masaż leczniczy
Podstawy leczniczego stosowania ruchu

Książka

  • ISBN: 

    978-83-200-3741-8

  • Autor: 

    Anna Straburzyńska-Lupa , Gerard Straburzyński

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss