Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Noszczyk Wojciech
Waga produktu: 1.750 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 10.50 PLN


Warszawa 2013, wydanie 2, format 210 x 290, objętość 666 str., oprawa twarda

W książce ukazano rozwój chirurgii na ziemiach polskich od czasów najdawniejszych po współczesność. Jest to dzieło wyjątkowe, ponieważ jego autorzy podjęli się przybliżenia czytelnikowi nie tylko historii nauki, ale także życia akademickiego i jego obyczajów, historii szpitalnictwa i ludzi, którzy szpitale tworzyli.

W obecnym wydaniu, którego uaktualnienia i uzupełnienia podjął się redaktor i zarazem współautor prof. Wojciech Noszczyk, na nowo opracowano rozdział dotyczący działalności chirurgów polskich podczas II wojny światowej, a także zamieszczono rozdział traktujący o stanie i osiągnięciach chirurgii polskiej po przełomie 1989 roku.

Niebagatelną zaletą publikacji jest materiał ilustracyjny. Wśród zamieszczonych w książce zdjęć są m.in. ryciny z dawnych podręczników chirurgii, na których przedstawiono opisy skomplikowanych operacji chirurgicznych oraz narzędzia chirurgiczne, a także zdjęcia najwybitniejszych polskich chirurgów czy zespołów tworzących poszczególne kliniki. Materiał uzupełniono indeksem osobowym.

Uzupełnieniem publikacji jest płyta DVD z wykładami wybitnych chirurgów polskich.

Książka

  • ISBN: 

    978832004211550

  • Redaktor: 

    Noszczyk Wojciech

Inne tytuły z tej serii: