-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Naukowe WSP w Łodzi
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Łódź 2009, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 144 str., oprawa miękka
Lektorat języka miganego dla nauczycieli to książka, która stanowi niezwykle interesującą propozycję wydawniczą dla nauczycieli (a także innych osób) podejmujących naukę języka migowego.
Książka jest w rzeczywistości zbiorem ćwiczeń ułatwiających uczenie się języka migowego na kursach dla nauczycieli, a także na lektoratach języka migowego dla studentów pedagogiki. Stanowi ona uzupełnienie podręcznika B. Szczepankowskiego Język migany w szkole – 1, którego VI wydanie ukazało się w 2007 roku.
Jest to pomoc dydaktyczna do nauki systemu językowo-migowego, a więc tej odmiany języka migowego, która stanowi połączenie polskiego języka fonicznego ze znakami migowymi, ilustrującymi wypowiedź w mowie dźwiękowej. Ta dwukanałowa forma porozumiewania się z niesłyszącymi jest stosowana od lat w dydaktyce, a także w porozumiewaniu się osób, które utraciły słuch po opanowaniu mowy i język foniczny jest ich pierwszym językiem.
Mimo upływu ponad 25 lat od wprowadzenia znaków języka migowego do dydaktyki w szkołach dla dzieci niesłyszących i ponad 20 lat od wydania pierwszego podręcznika dla nauczycieli, dopiero teraz powstała praca, będąca znakomitym uzupełnieniem tego podręcznika. Będzie ona znaczącym wsparciem zarówno dla osób uczących się znaków języka migowego, jak też dla wykładowców i edukatorów języka migowego, pragnących rozbudować swój warsztat pracy dydaktycznej.
Książka jest obszerna, uwzględnia zakres ćwiczeń, które mogą być wykorzystywane nie tylko na zajęciach dydaktycznych, ale także w ćwiczeniach domowych. Trzeba bowiem mieć świadomość, że opanowanie całkiem nowej, manualnej formy wypowiadania się, wymaga nie tylko intensywnej pracy na zajęciach dydaktycznych, ale także uzupełniających ćwiczeń między zajęciami.
Spis treści
WstępCZĘŚĆ I Daktylografia
1.1 Krzyżówki
1.2 Zestawy wyrazów (lekcje 1-5)
1.3 Zestawy liczebników głównych
1.4 Zestawy
1.5 Dyktando
CZĘŚĆ II Ideografia
2.1 Znaki ideograficzne
2.2 Zdania
2.3 Test rozróżniania znaków podobnych
2.4 Krzyżówki
2.5 Zdania ze znakami języka migowego mającymi taki sam układ palców u ręki (rąk)
2.6 Znaki języka migowego mające taki sam układ palców u ręki (rąk)
2.7 Znaki języka migowego mające co najmniej dwie cechy dystynktywne wspólne
2.8 Znaki języka migowego ułożone w ciąg
CZĘŚĆ III Zestawy egzaminacyjne
CZĘŚĆ IV Literatura
Książka
-
ISBN:
978-83-926719-4-7
-
Autor:
Alicja Kubiak