Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Elżbieta Maria Minczakiewicz,
Waga produktu: 0.150 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Impuls

Diagnoza. Propozycje wsparcia i pomocy rodzinie
Kraków 2010,  wyd. 2, Format 165 x 235, objętość 84 str., oprawa miękka
Oddaję w Wasze ręce ten poradnik, aby rodzice (każda szczęśliwa matka i każdy troskliwy, kochający ojciec) małego dziecka mogli się bez trudu zorientować, jak rozwija się Ich pociecha.
W poradniku znajdziecie Państwo: kilka uwag natury ogólnej (wprowadzenie), wskaźniki rozwoju dziecka od chwili jego narodzin do momentu ukończenia przez nie 36. miesiąca życia, wraz z praktyczną Kartą obserwacyjną, która umożliwi rejestrowanie wyników związanych z rozwojem dziecka, nabywaniem przez nie pewnych sprawności i umiejętności.
Gdyby zaistniała potrzeba niesienia pomocy Waszemu dziecku, a pośrednio i Wam jako jego rodzicom – niniejsza pozycja podpowie do kogo się zwrócić, by ją uzyskać, a także wyjaśni, na czym polega ta pomoc i jaki może być jej zakres. W tym miejscu poradnika – oprócz wyjaśnień – znajdziecie też Państwo adresy odpowiednich ośrodków wczesnej interwencji lub poradni wraz z telefonami, a także adresy stron portali internetowych i for dyskusyjnych.
W końcowej części książki znajdziecie Państwo bibliografię oraz przydatne (mam nadzieję) aneksy, wzbogacające treść niniejszego poradnika.
Zatem zachęcając do lektury tej skromnej publikacji, życzę jednocześnie Waszym dzieciom dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju oraz radosnego i szczęśliwego dzieciństwa, a Wam, Drodzy Rodzice – wolnego od trosk i zmagań z przeciwnościami losu – spokojnego towarzyszenia Im w drodze ku dorastaniu i dorosłości.
Elżbieta M. Minczakiewicz

Spis treści

Wprowadzenie
Jak korzystać z Karty obserwacyjnej?
Karta obserwacyjna
Karta obserwacyjna
Wskaźniki rozwoju dziecka w wieku od 1. do 36. miesiąca
Wskaźniki rozwoju społecznego dziecka w wieku od 1. do 7. roku życia
Wczesna interwencja a rozwój dziecka
Co to jest wczesna interwencja?
Wczesna interwencja
Ośrodki i punkty wczesnej interwencji oraz pomocy rodzinie
Portale internetowe i fora dyskusyjne
Bibliografia
Aneksy


Książka

  • ISBN: 

    978-83-7587-514-0

  • Autor: 

    Elżbieta Maria Minczakiewicz

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...